Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Eva Lehečková, Jan Chromý: Rozhovory s českými lingvisty I.

Učebnice/Odborná literatura

Eva Lehečková, Jan Chromý: Rozhovory s českými lingvisty I.

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Rozhovory s českými lingvisty I. - Jan Chromý;Eva Lehečková. Rozhovory obsahují deset rozhovorů s předními českými jazykovědci nejrůznějších zaměření (s prof. F. Danešem, prof. E. Hajičovou, dr. P. Jančákem, prof. M. Komárkem, doc. I. Nebeskou, prof. B. Palkem, dr. J. Povejšilem, dr. M. Těšitelovou, prof. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Jaké má kniha
Rozhovory s českými lin..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eva Lehečková, Jan Chromý: Rozhovory s českými lingvisty I. koupíte i tady

Specifikace Eva Lehečková, Jan Chromý: Rozhovory s českými lingvisty I.

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 224 Kč

Kniha obsahuje deset rozhovorů s předními českými jazykovědci nejrůznějších zaměření (s F. Danešem, E. Hajičovou, P. Jančákem, M. Komárkem, I. Nebeskou, B. Palkem, J. Povejšilem, M. Těšitelovou, O. Uličným a R. Večerkou). ... a dál?

Produkt Eva Lehečková, Jan Chromý: Rozhovory s českými lingvisty I.

Eva Lehečková, Jan Chromý: Rozhovory s českými lingvisty I. - parametry

Název produktu: Eva Lehečková, Jan Chromý: Rozhovory s českými lingvisty I.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 224 Kč
Maximální cena: 378 Kč
Ušetríte až: 154 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Rozhovory s českými lingvisty I. - Jan Chromý;Eva Lehečková. Rozhovory obsahují deset rozhovorů s předními českými jazykovědci nejrůznějších zaměření (s prof. F. Danešem, prof. E. Hajičovou, dr. P. Jančákem, prof. M. Komárkem, doc. I. Nebeskou, prof. B. Palkem, dr. J. Povejšilem, dr. M. Těšitelovou, prof. O. Uličným a prof. R. Večerkou). Kniha obrací pozornost především na formování české lingvistické bohemistiky, a to jak na rovině osobnostní, tak na rovině institucionální, a představuje tak velice důležitý a doposud chybějící příspěvek k dějinám moderní české jazykovědy. Tato kniha je prvním souborem deseti rozhovorů s předními českými lingvisty. Impulsem pro jejich zachycení byla touha poznat a uchovat jedinečné pohledy těchto osobností na „věci lingvistické“: na jazykovědnou teorii, ale především na praktický život vědecký uprostřed Evropy během posledního půlstoletí. Individuální poznatky a zkušenosti jednotlivých zpovídaných vypovídají například o vztahu člověka k jazyku a jeho formování, o utváření profesní specializace vědce-lingvisty, o vědeckém prostředí vůbec a v neposlední řadě také přispívají k poznání vývoje české (jazykovědné) bohemistiky. Zachycené názory a vzpomínky, které pro svůj charakter nejsou a nemohou být součástí odborných publikací a které dosud nebyly důsledně zaznamenány, jsou zde podnětně konfrontovány: shodují se, doplňují a mnohdy i rozcházejí. Výsledkem je autentické mnohovrstevnaté svědectví o podmínkách lingvistické práce v určité době a o lidech, kteří byli nuceni se s těmito podmínkami vyrovnávat. Jednotlivé rozhovory přitom nepromlouvají pouze o působení deseti zpovídaných lingvistů, ale i o mnoha jiných osobnostech, které vystupují v jejich vzpomínkách a z nichž leckteré již k naší lítosti vyzpovídat nelze. Následující rozhovory jako celek však také formulují, třebaže mnohdy implicitně, obecnější výpověď o poslání vědce-lingvisty, abstrahující od konkrétního hic et nunc. Mohou tedy sloužit jako zdroj inspirace při promýšlení vlastního postoje k povolání jazykovědce. Publikace: Rozhovory s českými lingvisty I. - Jan Chromý;Eva Lehečková. Rozhovory s českými lingvisty - I. díl - Dauphin - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu matná - 348 str. - ISBN: 978-80-7272 Eva Lehečková; Jan ChromýI. dílDauphin 2007Kniha, čeština, 348 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.