Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Eva Kantůrková, Petr Žantovský: Navzdory času

Knihy

Eva Kantůrková, Petr Žantovský: Navzdory času

Hodnocení: 0x
  • 4

Navzdory času - Eva Kantůrková, Petr Žantovský Dva autoři naprosto odlišných „rodných listů“ – věku, životní zkušenosti, celoživotní politické a světonázorové orientace – se sešli na stránkách této knihy psané formou dopisů, postupně rozkrývajících jednotlivé vrstvy paměti obou aktérů. Je to z principu dramatická ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.57053
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Navzdory času
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Srovnání cen Eva Kantůrková, Petr Žantovský: Navzdory času

Specifikace Eva Kantůrková, Petr Žantovský: Navzdory času

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 188 Kč

Kniha - autor Petr Žantovský; Eva Kantůrková, 216 stran, česky, Pevná s přebalem lesklá. Dva autoři naprosto odlišných „rodných listů“ – věku, životní zkušenosti, celoživotní politické a světonázorové orientace – se sešli na stránkách této knihy psané formou dopisů, postupně rozkrývajících jednotlivé vrstvy paměti obou aktérů. Je to z principu dramatická konfrontace: Na jedné straně zkušená literátka (nar. 1930) z elitní pražské rodiny (matka spisovatelka B. Sílová), která byla aktivní účastnicí politického a » ... a dál?

Produkt Eva Kantůrková, Petr Žantovský: Navzdory času

Eva Kantůrková, Petr Žantovský: Navzdory času - parametry

Název produktu: Eva Kantůrková, Petr Žantovský: Navzdory času
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 188 Kč
Maximální cena: 289 Kč
Ušetríte až: 101 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Navzdory času - Eva Kantůrková, Petr Žantovský Dva autoři naprosto odlišných „rodných listů“ – věku, životní zkušenosti, celoživotní politické a světonázorové orientace – se sešli na stránkách této knihy psané formou dopisů, postupně rozkrývajících jednotlivé vrstvy paměti obou aktérů. Je to z principu dramatická konfrontace: Na jedné straně zkušená literátka (nar. 1930) z elitní pražské rodiny (matka spisovatelka B. Sílová), která byla aktivní účastnicí politického a intelektuálního dění 50. a 60. let minulého století, posléze se ocitla v disentu a po roce 1989 zpátky v „týmu vítězů“. Proti ní o půldruhé generace mladší (1962) novinář, původem z malého města, bez jakýchkoli vazeb na dobové elity, v 80. letech nenápadný hráč na půdorysu samizdatových aktivit a zároveňnepřehlédnutelný novinář nastupující generace. Po roce 1989 většinu času v docela jiném názorovém táboře, než jeho „dopisová“ partnerka.A přece podivuhodnou konvergencí a skrze překvapivé vyprávěcí dobrodružství dospívají ke společným hodnotovým vzorcům.Co je totiž důležité, a zejména pro intelektuála z časů „konce dějin“? Především otevřenost, pravdivost, lidská poctivost, odpovědnost za svá slova a hlavně za své činy. Vnímavost pro argumenty druhých, schopnost zpochybnit zdánlivě nedotknutelná dogmata, umění uznat pravdu, i když je mi nepohodlná.Dopisový duel Evy Kantůrkové a Petra Žantovského je osobitým obrazem pestrosti života ve 20. století a krátce po něm. Zrcadlem nastaveným nejen mezi autory navzájem, ale i mezi nimi a čtenářem, a hlavně plynoucímu času – jemu navzdory. z kategorie Knihy | Beletrie | Česká a slovenská beletrie od Česká citadela naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Přidat recenzi pro Eva Kantůrková, Petr Žantovský: Navzdory času

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.