Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Eva Kantůrková: Nečekej, až zajde slunce!

Próza - beletrie

Eva Kantůrková: Nečekej, až zajde slunce!

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Jako výchozí mýtus svého románu si Lainšček vybral příběh o čtvrtém hřebu Kristova kříže, jinak řečeno o stigmatu, který si pro svou údajnou vinu na Kristově smrti v sobě nesou příslušníci cikánského etnika (ať je to jak chce vhodné či správné označení, volím ho ve shodě s autorským záměrem a autorem používanou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nečekej, až zajde slunce!
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eva Kantůrková: Nečekej, až zajde slunce! koupíte i tady

Specifikace Eva Kantůrková: Nečekej, až zajde slunce!

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 121 Kč

Je obětí, nebo je viníkem? Je jeho trest zasloužený? Ublížil rodině, když trval na svých principech? Lze ďábla obelstít? Tyto a další otázky řeší Josef, hlavní hrdina politického románu Evy Kantůrkové, v dopisech určených dceři. V komentářích k nim se dozvídáme více o situacích, postavách a činech v nich zmiňovaných. A také o době od poloviny padesátých do konce osmdesátých let minulého století. ... a dál?

Produkt Eva Kantůrková: Nečekej, až zajde slunce!

Eva Kantůrková: Nečekej, až zajde slunce! - parametry

Název produktu: Eva Kantůrková: Nečekej, až zajde slunce!
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 121 Kč
Maximální cena: 298 Kč
Ušetríte až: 177 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Jako výchozí mýtus svého románu si Lainšček vybral příběh o čtvrtém hřebu Kristova kříže, jinak řečeno o stigmatu, který si pro svou údajnou vinu na Kristově smrti v sobě nesou příslušníci cikánského etnika (ať je to jak chce vhodné či správné označení, volím ho ve shodě s autorským záměrem a autorem používanou podobou, který ho dává do úst příslušníkovi tohoto etnika). Lainšček v románu sleduje osudy tří generací cikánského rodu v průběhu 20. století, jejich cestu Balkánem od skutečného kočování těch prvních po jejich pozvolné usazení kdesi ve východním Slovinsku u fiktivních obcí Veliki a Mali Panon (přesnější lokace není určena, ale odkaz na Panon(skou nížinu) i reálný fakt, že právě v Zámuří jich je dnes ve Slovinsku nejvíc, zasazuje děj právě sem). Velice vnímavě je nahlížena proměna jejich původního nomádství a vývoj vztahu ke gadžům od více méně nezávislého, přes respektující, ale neinterferující a poměrům se podřizující (vstup cikána Lutviji do komunistické strany, aby si vydobyl zavedení elektřiny), přes represivní (pašeráctví, erotické služby apod., postihované zákonem bílých) až po ostrakizující. Příběh je tu jakoby paralelní se Šmausovým románem Děvčátko, rozdělej ohníček: rýsuje se tu cesta cikánů stoletím a konfrontace s tlakem principů i zákonů bílé civilizace, jíž jsou nuceni se přizpůsobovat a hledat si svůj způsob života (od broušení nožů a cirkusáctví na začátku přes pašování džín z kapitalistické Itálie, po střet s moderní mafiánským paralelním světem). A v tom podléhání vždy něco ztrácejí vyrovnanost, svobodu, nezávislost (finanční i drogovou). Až po nejmladšího z pokolení, po člena "ztracené" generace bez vzdělání, práce, budoucnosti, který si na vlakovém nádraží na hajzlu píchá heroin. (politický román) Publikace: Nečekej, až zajde slunce! - Eva Kantůrková. Je obětí, nebo je viníkem? Je jeho trest zasloužený? Ublížil

rodině, když trval na svých principech? Lze ďábla obelstít? Tyto a

další otázky řeší Josef, hlavní hrdina politického románu Evy

Kantůrkové, v dopisech určených dceři. V komentářích k nim se

dozvídáme více o situacích, postavách a činech v nich zmiňovaných.

A také o době od poloviny padesátých do konce osmdesátých let

minulého století. Publikace: Nečekej, až zajde slunce! - Eva Kantůrková. Autor: Eva KantůrkováNakladatelství: DauphinVazba: Brožovaná s přebalem matnáPočet stránek: 272Rozměry (výška x šířka x tloušťka): 127x120x15 mmISBN: 978-80-7272-394-2 Kniha: Nečekej, až zajde slunce!, Kantůrková, Eva, Daniel Podhradský - Dauphin Praha, Knihy - Beletrie pro dospělé - Romány, povídky, novely -Společenský román


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.