Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Eva Hošnová: Český jazyk 6 pro základní školy

Knihy

Eva Hošnová: Český jazyk 6 pro základní školy

Hodnocení: 1x
  • 4

Učebnice zachovává strukturu tradiční učebnice. Kromě ustáleného jazykového systému, který učitel od učebnice očekává, zpracovává mezipředmětové vztahy, látku z průřezových témat, posiluje pozitivní motivaci žáka, dbá na různorodost činností, umožňuje sebehodnocení žáka, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eva Hošnová: Český jazyk 6 pro základní školy koupíte i tady

Specifikace Eva Hošnová: Český jazyk 6 pro základní školy

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 101 Kč

Učebnice zachovává strukturu tradiční učebnice. Kromě ustáleného jazykového systému, který učitel od učebnice očekává, zpracovává mezipředmětové vztahy, látku z průřezových témat, posiluje pozitivní m ... a dál?

Produkt Eva Hošnová: Český jazyk 6 pro základní školy

Eva Hošnová: Český jazyk 6 pro základní školy - parametry

Název produktu: Eva Hošnová: Český jazyk 6 pro základní školy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 101 Kč
Maximální cena: 139 Kč
Ušetríte až: 38 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Učebnice zachovává strukturu tradiční učebnice.

Kromě ustáleného jazykového systému, který učitel od učebnice očekává, zpracovává mezipředmětové vztahy, látku z průřezových témat, posiluje pozitivní motivaci žáka, dbá na různorodost činností, umožňuje sebehodnocení žáka, otestování vlastních dovedností atd.

Vedle toho ale učebnice zůstává zásadně systematickou klasickou učebnicí s výkladem učiva, dostatkem cvičení pro školní i domácí práci, se shrnutím základního učiva atd.

Speciální pozornost věnuje nově zpracovanému slohovému učivu.

Obsah učiva v učebnici pro 6. ročník: I. Jazyk a jeho útvary, nářečí a nadnářeční útvary, spisovný jazyk II. Zvuková stránka jazyka – hláskosloví, hláska a písmeno, spisovná výslovnost , slovní přízvuk, zvuková stránka věty (melodie, důraz, tempo a pauzy) III. Nauka o slově – tvoření slov, stavba slova, střídání hlásek při odvozování, pravopis slova (zdvojené souhlásky, skupiny bě, pě, vě, mě, předložky s,z, pravopis i/y) IV. Tvarosloví – slovní druhy, druhy podstatných jmen, druhy přídavných jmen, druhy zájmen, číslovky, slovesa a jejich mluvnické významy (způsob, čas) V. Skladba – větná stavba, základní větné členy „shoda přísudku s podmětem, s několikanásobným podmětem, rozvíjející větné členy (předmět, příslovečné určení, přívlastek), věta jednoduchá a souvětí, tvoření vět, opakování o přímé řeči VI. Sloh a komunikace – vypravování, popis (předmětu, osoby, děje a pracovního postupu), práce s informacemi (výpisky a výtah, encyklopedická hesla, reklamní a propagační texty)

Učebnice má speciální, odlehčenou, pevnou, trvanlivou a šitou vazbu. Formát B5, 176 stran

Recenze učebnice:

učebnice českého jazyka, kterou jsme pro vás připravili, sleduje několik cílů.

V první řadě usiluje o to, aby vás seznámila s mluvnickým učivem a pomohla vám tak porozumět češtině jako mateřskému jazyku. Poznáte, že náš národní jazyk – ve své spisovné i nespisovné podobě – představuje velkou kulturní hodnotu, která nás po celá staletí spojuje. Stejnou úctu si však zaslouží i jiné národní jazyky. Některým z nich se určitě učíte, a jestliže dobře poznáte stavbu svého mateřského jazyka, bude pro vás zároveň lehčí studium jazyků cizích.

Avšak co je patrně nejdůležitější, je to, že dobré poznání stavby jazyka usnadňuje tvorbu vlastních jazykových projevů ať už psaných, nebo mluvených. Proto vás chceme seznámit s rozmanitými texty, ukázat vám, že čeština má blízký vztah i k ostatním předmětům (neobejdete se bez ní ani v matematice; často nestačí jen příklad vypočítat nebo narýsovat, nýbrž je nutno zapsat i správný postup – a to je vlastně popis pracovního postupu).

Na druhé straně je neméně důležité, abychom správně porozuměli tomu, co nám sdělují jiní. Chceme, abyste se nad texty zamýšleli, poznali, jaký záměr sledují např. tvůrci reklamních textů apod., a dokázali obhájit své vlastní stanovisko.

Důležité jsou nejen naše znalosti, ale i dovednosti. Nemusíme a ani nemůžeme s


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.