MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Eva Hájková: Rétorika pro pedagogy

Knihy naučná literatura

Eva Hájková: Rétorika pro pedagogy

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788024719900

Zaměřuje se především na studenty učitelství a na pedagogy v praxi, kromě doporučení pro dospělé uvádí například i řadu námětů pro práci s žáky, může se však stát dobrým pomocníkem i pro zájemce z nepedagogické veřejnosti. Vedle tradičních čtyř kroků techniky řeči, a to respirace, fonace, artikulace a práce s dalšími ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86364
skladem

Jaké má kniha
Rétorika pro pedagogy
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Eva Hájková: Rétorika pro pedagogy

Specifikace Eva Hájková: Rétorika pro pedagogy

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 191 Kč

Kniha Rétorika pro pedagogy přináší fundovaný odborný výklad problematiky veřejných mluvených verbálních projevů, který je doveden do praktické aplikace v řadě cvičení k vytvoření dovednosti kvalitně promlouvat na veřejnosti. Zaměřuje se především na studenty učitelství a na pedagogy v praxi, kromě doporučení pro dospělé uvádí například i řadu námětů pro práci s žáky, může se však stát dobrým pomocníkem i pro zájemce z nepedagogické veřejnosti. Vedle tradičních čtyř kroků techniky řeči, a to respirace, fonace, » ... a dál?

Produkt Eva Hájková: Rétorika pro pedagogy

Eva Hájková: Rétorika pro pedagogy - parametry

Název produktu: Eva Hájková: Rétorika pro pedagogy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 191 Kč
Maximální cena: 191 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zaměřuje se především na studenty učitelství a na pedagogy v praxi, kromě doporučení pro dospělé uvádí například i řadu námětů pro práci s žáky, může se však stát dobrým pomocníkem i pro zájemce z nepedagogické veřejnosti. Vedle tradičních čtyř kroků techniky řeči, a to respirace, fonace, artikulace a práce s dalšími funkčními zvukovými prostředky mluveného projevu, přináší i řešení komunikačních situací z pozic lingvistické pragmatiky, věnuje se otázkám kooperativní komunikace, zdvořilosti a umění ji vyjádřit, asertivitě i stresu a jeho překonávání. Obsah:ÚVODZ HISTORIE RÉTORIKYOŽIVENÍ ZÁJMU O RÉTORIKUI. ABY MOHL ŘEČNÍK VŮBEC MLUVIT, MUSÍ K TOMU BÝT TECHNICKY VYBAVEN – MĚL BY ZVLÁDNOUT TECHNIKU ŘEČI1. TECHNIKA MLUVENÉHO PROJEVU1.1 Produkce a percepce lidské řeči1.2 Vnímání řeči – sluchové ústrojí1.3 Proces mluvení1.4 Dechové ústrojí1.5 Hlasové ústrojí1.6 Hlasová hygiena1.7 Artikulační ústrojí1.8 Popis českých hlásek1.9 Artikulační cvičení1.10 Mluvní rozcvička1.11 Vady výslovnosti1.12 Význam zvládnutí techniky řeči pro učitele2. SPISOVNÁ VÝSLOVNOST (ORTOEPIE)2.1 Pravidla spisovné výslovnosti češtiny2.2 Výslovnost slov přejatých z cizích jazyků3. MODULACE SOUVISLÉHO PROJEVU4. ZÁKLADY TECHNIKY ŘEČI JE MOŽNO – A JE I TŘEBA – ZPROSTŘEDKOVAT UŽ ŠKOLNÍM DĚTEMII. ABY ŘEČNÍK ZVLÁDL SOUVISLE PROMLUVITNA VEŘEJNOSTI, MĚL BY VĚDĚT, JAK NA TO5. TVORBA SOUVISLÉHO PROJEVU5.1 Invence5.2 Dispozice5.3 Elokuce: jazyk – stavební materiál pro naše projevy5.4 Memorování řeči5.5 Proslovení řeči6. NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE6.1 Prostor6.2 Pohyb6.3 Postoj6.4 Posed6.5 Gestikulace a mimika6.6 Doteky6.7 Pohyby očíIII. ABY ŘEČNÍK PŘESVĚDČIL SVÝM PROJEVEM, MĚL BY VĚDĚT, CO JEJ MŮŽE OVLIVNIT7. STRES7.1 Jak se projevuje stres u člověka7.2 Jak stres působí7.3 Stresory – příčiny zátěže7.4 Jak se vypořádat se stresem7.5 Stres a tréma7.6 Zásady přípravy a realizace vlastního veřejného vystoupení7.7 Techniky na potlačení stresu a trémy7.8 Pozitivní myšlení8. ASERTIVITA8.1 Kritizujeme8.2 Přijímáme kritiku9. ZDVOŘILOST A UMĚNÍ JI VYJÁDŘIT9.1 Využití jazykových prostředků k vyjádření zdvořilosti10. KOOPERATIVNÍ KOMUNIKACE10.1 Griceovy maximy10.2 Konflikt a konfliktní interpersonální komunikace10.3 Uplatnění kooperativního principu komunikace v monologuZÁVĚREČNÉ SLOVO KE ČTENÁŘŮMSUMMARYVÝBĚR Z LITERATURY K OBORUAutor: Hájková EvaFormát: 144 x 206 x 12 mmVazba: brožovaná bez přebalu leskláPočet sttran: 208Vydáno: 2012


Přidat recenzi pro Eva Hájková: Rétorika pro pedagogy

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.