Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Eva Davidová: Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské republice

Učebnice/Odborná literatura

Eva Davidová: Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské republice

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské republice - Eva Davidová. Monografie je výstupem z projektu GAČR č. 403/07/0336 s názvem Kvalita života, střední a zdravá délka života z aspektu determinant zdraví u romského obyvatelstva v České a Slovenské republice (hl. řešitelka PhDr. Eva ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86769
skladem

Jaké má kniha
Kvalita života a sociál..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Eva Davidová: Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské republice

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 214 Kč

Monografie je výstupem z projektu GAČR č. 403/07/0336 s názvem Kvalita života, střední a zdravá délka života z aspektu determinant zdraví u romského obyvatelstva v České a Slovenské republice (hl. řešitelka PhDr. Eva Davidová, CSc.). Stěžejní částí monografie jsou tři kapitoly, které prezentují výsledky výzkumu (kap. 5, 6 a 7). První popisuje vývojové souvislosti romského obyvatelstva v České a Slovenské republice, především ve vztahu k rodině, resp. postavení jejích jednotlivých členů. » ... a dál?

Produkt Eva Davidová: Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské republice

Eva Davidová: Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské republice - parametry

Název produktu: Eva Davidová: Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské republice
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 214 Kč
Maximální cena: 214 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské republice - Eva Davidová. Monografie je výstupem z projektu GAČR č. 403/07/0336 s názvem Kvalita života, střední a zdravá délka života z aspektu determinant zdraví u romského obyvatelstva v České a Slovenské republice (hl. řešitelka PhDr. Eva Davidová, CSc.). Stěžejní částí monografie jsou tři kapitoly, které prezentují výsledky výzkumu (kap. 5, 6 a 7). První popisuje vývojové souvislosti romského obyvatelstva v České a Slovenské republice, především ve vztahu k rodině, resp. postavení jejích jednotlivých členů. Další kapitola je věnována zdraví a zdravotnímu stavu Romů, zvláště pak s ohledem na sociální podmínky (resp. sociální problémy), ve kterých Romové žijí. Stěžejní je kapitola, která rozebírá jednotlivé sociální determinanty zdraví u sledovaného výzkumného souboru vícegeneračních romských rodin v České a Slovenské republice. S ohledem na kvalitativní strategii sběru dat jsou jednotlivé podkapitoly doplněny o ilustrativní kazuistiky, stejně jako o případové studie vlivu prostředí ve vybraných lokalitách. Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské republice - Eva Davidová od nakladatelství Triton v kategorii | Sociologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Studie kolektivu pracovníků Zdravotně sociální fakulty JU v Českých Budějovicích prezentuje výsledky dlouhodobého výzkumu životního způsobu, kvality života a zdraví romské populace v rámci většinové společnosti ve vybraných regionech České a Slovenské republiky. Výzkum byl realizován na základě projektu zadaného GA ČR a probíhal v letech 2007–2008 ve vybraných romských rodinách Jihočeského, Moravskoslezského, Košického a Prešovského kraje. Monografie se skládá ze dvou částí: základní poznatky z výzkumu a závěry doporučené a použitelné v praxi tvoří její tištěnou část, která je doplněna přílohou na CD, jež obsahuje výsledky statistického zkoumání v podobě analýz, grafů a tabulek, včetně komentářů a interpretací. Přínos studie lze vidět především v aktuálnosti a závažnosti jejího tématu a jeho kontextové šíři, v bohatství dat a nových poznatků týkajících se romské problematiky, pluralitě informačních zdrojů a pestrosti použitých výzkumných technik. Nezanedbatelnou hodnotu má česko-slovenská paralela pohledu, snaha o poskytnutí efektivních doporučení, postupů a opatření, směřujících ke sbližování romské minority s majoritou s důrazem na osvětu a vzdělání.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.