Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ernst Hiemer: Jedovatá houba

Knihy

Ernst Hiemer: Jedovatá houba

Hodnocení: 0x
  • 4

Tato ilustrovaná dětská kniha, dle originálního podtitulu „pro mladé i starší“, je klasické antisemitské dílo německé nacionálněsocialistické osvěty. V roce 1938 jej ve svém nakladatelství „Der Stürmer“ vydal jeden z nejaktivnějších kritiků Židovstva své doby Julius Streicher. Ležérní formou dětem například ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.88228
skladem

Jaké má kniha
Jedovatá houba
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Ernst Hiemer: Jedovatá houba

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 305 Kč

Tato ilustrovaná dětská kniha, dle originálního podtitulu „pro mladé i starší“, je klasické antisemitské dílo německé nacionálněsocialistické osvěty. V roce 1938 jej ve svém nakladatelství „Der Stürmer“ vydal jeden z nejaktivnějších kritiků Židovstva své doby Julius Streicher. Ležérní formou dětem například radí, jak poznat Žida: „podle odporného, nasládlého zápachu“, anebo dle pohledu, který „je číhavý a bodavý. Už na očích mu člověk okamžitě pozná, že je to špatný a prolhaný člověk.“ Nesmlouvavě » ... a dál?

Produkt Ernst Hiemer: Jedovatá houba

Ernst Hiemer: Jedovatá houba - parametry

Název produktu: Ernst Hiemer: Jedovatá houba
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 305 Kč
Maximální cena: 329 Kč
Ušetríte až: 24 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Tato ilustrovaná dětská kniha, dle originálního podtitulu „pro mladé i starší“, je klasické antisemitské dílo německé nacionálněsocialistické osvěty. V roce 1938 jej ve svém nakladatelství „Der Stürmer“ vydal jeden z nejaktivnějších kritiků Židovstva své doby Julius Streicher. Ležérní formou dětem například radí, jak poznat Žida: „podle odporného, nasládlého zápachu“, anebo dle pohledu, který „je číhavý a bodavý. Už na očích mu člověk okamžitě pozná, že je to špatný a prolhaný člověk.“ Nesmlouvavě autor zkomponoval taktéž básně, kterými zakončuje každou jednotlivou kapitolu. Vražda, zlodějna a lhaní, krádež, podvod, švindlování; To vše Žid může, to vše Žid smí, i židovské dítě dobře ví, že v Talmudu psáno je, co Žid nenávidí a miluje, jak má smýšlet a jak má žít, v Talmudu se dozví Žid. Kvůli svému břitkému antisemitismu byla „Jedovatá houba“ (v originále Der Giftpilz) i tehdejšími německými elitami přijímána různě: vedením strany vychvalovaná, některými špičkami SS naopak klasifikovaná jako „mládež ohrožující“. Z dnešního pohledu může být bezesporu považována za učebnicový příklad protižidovské agitace. Kniha byla každopádně příležitostně používána i jako učebnice na školách. Dnes ji zájemce nepořídí v antikvariátu levněji než za 1 300 Eur!


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.