Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti

Knihy

Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti

Hodnocení: 1x
  • 4

Chvála bláznivosti - Erasmus Rotterdamský, Vrcholné dílo tohoto holandského humanisty, který vytvořil satiru na poměry ve společnosti. Hlavním poselstvím knihy je autorova domněnka, kterou čtenáři předává skrz vypravěčku, bohyni Bláznivost, že všechno štěstí v životě pochází výhradně od bláznivosti. V celé knize pak ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Chvála bláznivosti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti koupíte i tady

Specifikace Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 138 Kč

Vrcholné dílo tohoto holandského humanisty, který vytvořil satiru na poměry ve společnosti. Hlavním poselstvím knihy je autorova domněnka, kterou čtenáři předává skrz vypravěčku, bohyni Bláznivost, že ... a dál?

Produkt Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti

Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti - parametry

Název produktu: Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 138 Kč
Maximální cena: 189 Kč
Ušetríte až: 51 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Chvála bláznivosti - Erasmus Rotterdamský, Vrcholné dílo tohoto holandského humanisty, který vytvořil satiru na poměry ve společnosti. Hlavním poselstvím knihy je autorova domněnka, kterou čtenáři předává skrz vypravěčku, bohyni Bláznivost, že všechno štěstí v životě pochází výhradně od bláznivosti. V celé knize pak spisovatel tuto svou teorii dále rozvíjí, jednotlivé kapitoly pak věnuje určitým okruhům lidí, např. hráčům, zamilovaným atp. Bohyně nám také v textu představuje sebe samu, pochází z ostrova Blaženost (paralela s Morovou Utopií), kde nikdo nepracuje a kde se žije v naprosto ideální společnosti. Poukazuje též na nejšťastnější stádia v lidském životě, za něž považuje bezstarostné dětství a stáří, kdy už na nic nemyslíme. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Filozofie od XYZ naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Spis věnovaný zásadnímu rozporu mezi antickým myšlenkovým dědictvím a křesťanskou filozofii. Složitá postava Bláznivosti, jejímiž ústy Erasmus promlouvá, kritizuje zformalizované křesťanství, odsuzuje především církevní omezenost; východisko nachází v ideálu prvotního křesťanství. Pro svůj úsměvný ráz, ale přece jen důsledně kritický tón si Chvála získala velkou oblibu v období těsně před německou a švýcarskou reformací – a tuto popularitu si udržuje dodnes. Titul je dostupný v slovenskom jazyku. Chvála bláznivosti - Erasmus Rotterdamský od authora Erasmus Rotterdamský a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Spis věnovaný zásadnímu rozporu mezi antickým myšlenkovým dědictvím a křesťanskou filozofií. Složitá postava Bláznivosti, jejímiž ústy Erasmus promlouvá, kritizuje zformalizované křesťanství, důsledně odsuzuje každý projev stavovské, především církevní omezenosti, jejíž hlavní teze dovádí k absurdnosti, a východisko nachází v ideálu prvotního křesťanství. Současně naznačuje, že jednotlivec nemůže své skutečné štěstí stavět pouze na logicky přesném, vědeckém uvažování, nýbrž je spíše nesen zdánlivě nesmyslno


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.