Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti

Knihy

Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti

Hodnocení: 1x
  • 4

Chvála bláznivosti - Erasmus Rotterdamský, Vrcholné dílo tohoto holandského humanisty, který vytvořil satiru na poměry ve společnosti. Hlavním poselstvím knihy je autorova domněnka, kterou čtenáři předává skrz vypravěčku, bohyni Bláznivost, že všechno štěstí v životě pochází výhradně od bláznivosti. V celé knize pak ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti koupíte i tady

Specifikace Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 135 Kč

Spis věnovaný zásadnímu rozporu mezi antickým myšlenkovým dědictvím a křesťanskou filozofií. Složitá postava Bláznivosti, jejímiž ústy Erasmus promlouvá, kritizuje zformalizované křesťanství, důsledně odsuzuje každý projev stavovské, především církevní omezenosti, jejíž hlavní teze dovádí k absurdnosti, a východisko nachází v ideálu prvotního křesťanství. Současně naznačuje, že jednotlivec nemůže své skutečné štěstí stavět pouze na logicky přesném, vědeckém uvažování, nýbrž je spíše nesen zdánlivě » ... a dál?

Produkt Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti

Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti - parametry

Název produktu: Erasmus Rotterdamský: Chvála bláznivosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 135 Kč
Maximální cena: 189 Kč
Ušetríte až: 54 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Chvála bláznivosti - Erasmus Rotterdamský, Vrcholné dílo tohoto holandského humanisty, který vytvořil satiru na poměry ve společnosti. Hlavním poselstvím knihy je autorova domněnka, kterou čtenáři předává skrz vypravěčku, bohyni Bláznivost, že všechno štěstí v životě pochází výhradně od bláznivosti. V celé knize pak spisovatel tuto svou teorii dále rozvíjí, jednotlivé kapitoly pak věnuje určitým okruhům lidí, např. hráčům, zamilovaným atp. Bohyně nám také v textu představuje sebe samu, pochází z ostrova Blaženost (paralela s Morovou Utopií), kde nikdo nepracuje a kde se žije v naprosto ideální společnosti. Poukazuje též na nejšťastnější stádia v lidském životě, za něž považuje bezstarostné dětství a stáří, kdy už na nic nemyslíme. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Filozofie od XYZ naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Spis věnovaný zásadnímu rozporu mezi antickým myšlenkovým dědictvím a křesťanskou filozofii. Složitá postava Bláznivosti, jejímiž ústy Erasmus promlouvá, kritizuje zformalizované křesťanství, odsuzuje především církevní omezenost; východisko nachází v ideálu prvotního křesťanství. Pro svůj úsměvný ráz, ale přece jen důsledně kritický tón si Chvála získala velkou oblibu v období těsně před německou a švýcarskou reformací – a tuto popularitu si udržuje dodnes. Titul je dostupný v slovenskom jazyku. Chvála bláznivosti - Erasmus Rotterdamský od authora Erasmus Rotterdamský a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Spis věnovaný zásadnímu rozporu mezi antickým myšlenkovým dědictvím a křesťanskou filozofií. Složitá postava Bláznivosti, jejímiž ústy Erasmus promlouvá, kritizuje zformalizované křesťanství, důsledně odsuzuje každý projev stavovské, především církevní omezenosti, jejíž hlavní teze dovádí k absurdnosti, a východisko nachází v ideálu prvotního křesťanství. Současně naznačuje, že jednotlivec nemůže své skutečné štěstí stavět pouze na logicky přesném, vědeckém uvažování, nýbrž je spíše nesen zdánlivě nesmyslno


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.