Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Emily Bronteová: Na větrné hůrce

Próza - beletrie

Emily Bronteová: Na větrné hůrce

Hodnocení: 1x
  • 4

Slavný romantický román se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, anglický gentleman Lockwood. Ten nečekaně prožije strašidelné noční dobrodružství a začne pátrat po osudech nevlídných a drsných obyvatel usedlosti. Z úst služebné vyslechne příběh, na jehož počátku stojí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78614
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Emily Bronteová: Na větrné hůrce

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 286 Kč

Slavný romantický román se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, anglický gentleman Lockwood. Ten nečekaně prožije strašidelné noční dobrodružství a začne ... a dál?

Produkt Emily Bronteová: Na větrné hůrce

Emily Bronteová: Na větrné hůrce - parametry

Název produktu: Emily Bronteová: Na větrné hůrce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 286 Kč
Maximální cena: 341 Kč
Ušetríte až: 55 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Slavný romantický román se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, anglický gentleman Lockwood. Ten nečekaně prožije strašidelné noční dobrodružství a začne pátrat po osudech nevlídných a drsných obyvatel usedlosti. Z úst služebné vyslechne příběh, na jehož počátku stojí nenaplněná láska, cit, jenž jako zhoubný oheň spálil duši Heathcliffa a zanechal v ní jenom pustošivou nenávist a touhu po pomstě. Knihu publikovala Brontëová poprvé pod mužským pseudonymem Ellis Bell roku 1847 a zprvu se nedočkala valného uznání – především proto, že nenapsala sladkobolný romantický příběh, ale s nezvyklou přímostí vylíčila osudy lidí dané jednak jejich společenským a geografickým prostředím, jednak psychologií jejich vzájemných vztahů; spisovatelka nedlouho po vydání románu zemřela. Teprve ve 20. století byl znovu objeven a je považován za stěžejní dílo anglické literatury vlastně právě pro kvality, které mu původně byly vytýkány: působivé a nepřikrášlené vylíčení venkovských poměrů na severu Anglie začátkem 19. století, jazykem, který se nijak nesnažil čtenáře šetřit a na rozdíl od běžné soudobé prózy obsahoval i lidovou mluvu. Je to psychologická sonda, která osvětluje, jak kruté a ponižující jednání vůči dítěti či mladému člověku může v něm vzbudit zlo, jehož vývoj pak už nelze zastavit, a jakou sílu i duševní povzbuzení naopak má literatura a vzdělání obecně. Román se dočkal celé řady filmových zpracování, poprvé roku 1939, nejnovější adaptace je z roku 2011. Publikace: Na Větrné hůrce - Emily Brontëová. Publikace: Na Větrné hůrce - Emily Brontëová. Emily BronteováODEON 2013Kniha, čeština, 384 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.