Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Emil Páleš: Sedm archandělů

Učebnice/Odborná literatura

Emil Páleš: Sedm archandělů

Hodnocení: 1x
  • 4

V době, kdy se i vysocí církevní hodnostáři přestávají tajit tím, že v anděly již nevěří, zažíváme překvapivý obrat: vědecké bádání nás přivádí k důkazům, že středověká nauka o andělích měla přece pravdu. Tvůrčí osobnosti v dějinách čerpají inspiraci z tajemných hlubin duše - a zachycují stejné estetické, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Sedm archandělů
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Emil Páleš: Sedm archandělů koupíte i tady

Specifikace Emil Páleš: Sedm archandělů

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 244 Kč

Rytmy inspirace v dějinách kultury a přírody. Kniha přibližuje sedm archandělů, jejich jména jsou : Gabriel, Rafael, Anael, Michael, Samael, Zachariel a Orifiel. ... a dál?

Produkt Emil Páleš: Sedm archandělů

Emil Páleš: Sedm archandělů - parametry

Název produktu: Emil Páleš: Sedm archandělů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 244 Kč
Maximální cena: 360 Kč
Ušetríte až: 116 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V době, kdy se i vysocí církevní hodnostáři přestávají tajit tím, že v anděly již nevěří, zažíváme překvapivý obrat: vědecké bádání nás přivádí k důkazům, že středověká nauka o andělích měla přece pravdu. Tvůrčí osobnosti v dějinách čerpají inspiraci z tajemných hlubin duše - a zachycují stejné estetické, filozofické, náboženské a státnické impulzy ve stejnou dobu po celé zemi. Bez ohledu na to, zda jsou to ateisté, křesťané nebo indiáni, podávají zprávu o stejných nebo podobných vnitřních zjeveních. Tato zjevení odpovídají tradičním pravzorem, andělem a božstvům, a v dějinách se střídají v cyklickém časovém řádu, který byl znám ještě středověkým křesťanským a arabským učencům a pochází z pokladu babylónské chrámové moudrosti. Závěr bratislavského matematika a sofiologii RNDr. Emila Páleše, CSc. je jednoznačný: angelologie nebyla spekulací! Vyplývá to z více než patnáctiletého komplexního výzkumu vln tvořivosti v dějinách pomocí exaktních metod matematické statistiky. Odborní oponenti ztratili

řeč a církev je v rozpacích. Odvěká moudrost vzlétla z vlastního popela omlazená a jasnější než kdykoli předtím. RNDr. Emil Páleš, CSc., vystudoval kybernetiku a vyučoval počítačovou lingvistiku na Katedře umělé inteligence Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě. V letech 1989 - 1994 vedl výzkumný úkol "Počítačový model slovenštiny" na Lingvisticky ústavu Ludvíka Štúra Slovenské akademie věd. Od roku 1994 vede jím založenou nadaci Sophia. Na Slovensku je předním představitelem sofiologii, která usiluje o syntézu kosmologie, antropologie a teologie. OBSAH KNIHY VĚDA ZNOVUOBJEVUJE ANDĚLY Obraz světa ? Existují andělé? ? Sedm archandělů a střídání věků ? Vlny tvořivosti - záhada antropologie ? Andělé a evoluce ? Na stopě univerzálnímu zákonu ? Angelologie dějin GABRIEL Archanděl Měsíce ? oživovatelka přírody ? Inšpirátorka dětství a baroka ? nejmalebnější z andělů ? Nepoznaná vědci a filozofy ? Královna nebes žije RAFAEL Archanděl Merkura ? Patron lékařů, botaniků a lingvistů ?

Geologický věk Merkuru. vznik gotiky ? inspirátor racionalismu a osvícenství ? vtipálek a ochránce mládeže ANAEL Pravzor lásky a krásy ? Duch puberty ? Múza krásných umění. Duševní měď ? Milosrdní světci ? Romantici, mystikové a revolucionáři ? Patron alchymistů MICHAEL Slunce pravdy ? Duch prvohor ? michaelská umění ? Sluneční kulty ? inspirátor filozofie ? Dějiny demokracie ? Úloha současnosti SAMAEL Bohové války ? Geologický věk draků ? Světový požár ? Rytmus bohyně Eris ? Dvacáté století ? Nové rytířství ZACHARIEL Bůh nebeské klenby ? Geologický věk Střelce ? Patron Indoevropané ? Velcí králové ? Renesanční estetika a myšlení ? inspirátor geometrie a zeměpisu ? Duševní modrá padesátníky ORIFIEL Duševní olovo ? Geologický věk Kozoroha ? Patron poustevníků a císařů ? Orifielská geometrie: kruh ? Saturnské vědy ? Člověk je kovářem vlastního štěstí ZÁVĚR Angelologie je duchovní astronomie ? Hranice mezi metafyzikou a vědou ? Křivky tvořivosti Chronogramy Histog


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.