Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Emil Hruška: Konrad Henlein - Život a smrt

Knihy

Emil Hruška: Konrad Henlein - Život a smrt cena od 0 Kč

Emil Hruška: Konrad Henlein - Život a smrt

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Nejen česká historiografie a publicistika měla ve věci posledních chvil Konrada Henleina, jak se zdá, vždy jasno… Existovaly a existují interpretační rozdíly, týkající se podružných okolností (například místa Henleinova skonu, resp. skutku, jenž měl tento skon za následek, kdy se psalo a píše, jak o zajateckém ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Emil Hruška: Konrad Henlein - Život a smrt - parametry

Název produktu: Emil Hruška: Konrad Henlein - Život a smrt
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Nejen česká historiografie a publicistika měla ve věci posledních chvil Konrada Henleina, jak se zdá, vždy jasno… Existovaly a existují interpretační rozdíly, týkající se podružných okolností (například místa Henleinova skonu, resp. skutku, jenž měl tento skon za následek, kdy se psalo a píše, jak o zajateckém táboře, tak o vězeňské cele), zatímco samotný způsob Henleinova odchodu ze života byl a je spojován výhradně s dobrovolností. Nikdo nikdy neprojevil sebemenší pochybnosti o tom, že Henlein spáchal v americkém zajetí sebevraždu. Vždy bylo a je vehementně až tvrdošíjně zdůrazňováno (a není jasné, proč), že tak učinil přeřezáním žil na svých zápěstích pomocí střepu z rozbitých skel svých brýlí. Stalo se z toho určité klišé, ba mýtus. Henlein se rozhodl zemřít, rozbil tedy své brýle, podřezal se střepem a tiše vykrvácel. Jak jednoduché a jasné! Příklad za všechny, nadto z doby zcela nedávné: „Cestou do Chebu k jednání s Američany byl (Henlein – pozn. aut.) zatčen a vydán českým úřadům v Plzni.

Dne 9. 5. 1945 si v cele plzeňské věznice v noci přeřezal rozbitým sklem z brýlí tepny na zápěstí a zemřel – nikoliv v americkém zajateckém táboře… Byl zpopelněn a jeho popel byl rozprášen na okolních silnicích (sic!), “ píše ještě v lednu roku 2008 denní tisk. Přitom je zde celá řada znepokojivých otázek. Ti čeští, ale i němečtí a jiní autoři, kteří se Henleinem a jeho odchodem ze života zabývali, z nepochopitelných důvodů nepoukázali na jediného svědka Henleinovy údajně dobrovolné smrti a okolností s ní přímo souvisejících. Není divu: Henlein byl vězněn Američany, a ti ho také krvácejícího převážejí do plzeňské nemocnice na Borech, kde následně skoná. Úřední záznam o jeho smrti, vyhotovený podivnou kombinací češtiny a němčiny, to vše ještě navíc na německém tiskopisu o zajištění pachatele trestného činu (!), je pozoruhodně lakonický a nekonkrétní. Na to, jak významnou osobností Henlein svého času byl, dozvídáme se pouze strohé: „Pokus spáchal o půlnoci a mezi 5–6 hod. Dne 10. 5. 45 zemřel.“ O brýlích a

střepech z nich ani slovo. Konrad Henlein Život a smrt - Emil Hruška. Životní příběh Konrada Henleina od úspěšného autora Emila Hrušky se čte jako detektivka. Nebyl ani příliš vzdělaný, ani příliš schopný, spíše bázlivec, než neohrožený předák Hitlerovy páté kolony v předmnichovském Československu. Proč tedy padla volba právě na Konrada Henleina a on se stal vůdcem sudetských Němců? A jak to vlastně bylo s Henleinovou sebevraždou? Na tyto a další otázky hledá odpovědi autor Emil Hruškave své nové knize literatury faktu Konrad Henlein Život a smrt. Konrad Henlein Život a smrt - Emil Hruška od nakladatelství BMSS-START spol. s r.o. v kategorii Historie a military | | Osobnosti za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Emil HruškaBMSS-START 2010Kniha, čeština, 216 stranKniha dosud nezveřejněných skutečností předáka Hitlerovy páté kolony BMSS-START - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem lesklá - 216 str. - ISBN: 978-80-86140-67-4 - Kniha


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.