Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Emil Calda: Matematika pro dvouleté a tříleté obory SOU 3.díl

Knihy

Emil Calda: Matematika pro dvouleté a tříleté obory SOU 3.díl

Hodnocení: 1x
  • 4

Zatímco první dva díly této učebnice jsou společné pro obory dvouleté i tříleté, je závěrečný díl určen pouze oborům tříletým. Svým zpracováním a způsobem výkladu na přecházející díly úzce navazuje. Značná část je věnována opakování a prohloubení učiva, které se procvičuje na příkladech, jejichž numerické výpočty ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Emil Calda: Matematika pro dvouleté a tříleté obory SOU 3.díl koupíte i tady

Specifikace Emil Calda: Matematika pro dvouleté a tříleté obory SOU 3.díl

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 96 Kč

Zatímco první dva díly této učebnice jsou společné pro obory dvouleté i tříleté, je závěrečný díl určen pouze oborům tříletým. Svým zpracováním a způsobem výkladu na přecházející díly úzce navazuje. Z ... a dál?

Produkt Emil Calda: Matematika pro dvouleté a tříleté obory SOU 3.díl

Emil Calda: Matematika pro dvouleté a tříleté obory SOU 3.díl - parametry

Název produktu: Emil Calda: Matematika pro dvouleté a tříleté obory SOU 3.díl
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 96 Kč
Maximální cena: 137 Kč
Ušetríte až: 41 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zatímco první dva díly této učebnice jsou společné pro obory dvouleté i tříleté, je závěrečný díl určen pouze oborům tříletým. Svým zpracováním a způsobem výkladu na přecházející díly úzce navazuje. Značná část je věnována opakování a prohloubení učiva, které se procvičuje na příkladech, jejichž numerické výpočty jsou prováděny na kalkulačce. Úvodní kapitola je zaměřena na opakování učiva z 2. ročníku, tzn. řešení kvadratických rovnic, soustav lineárních rovnic a nerovnic. V druhé kapitole jsou obecné poznatky o funkcích (funkce rostoucí a klesající, maximum a minimum funkce), podrobně je probírána funkce lineární a kvadratická; v rámci rozšiřujícího učiva se žáci seznamují s funkcí exponenciální a logaritmickou a dekadickými logaritmy. Třetí kapitola se podrobně zabývá goniometrickými funkcemi obecného úhlu a jejich použitím v úlohách, ve kterých se také využívá trigonometrický vzorec pro obsah trojúhelníku. Učivo této kapitoly je rozšířeno o sinovou a kosinovou větu a jejich aplikace. Ve čtvrté kapitole se žáci seznamují se základy statistiky a učí se porozumět různým druhům statistických diagramů, kterým je v příkladech využívajících Statistickou ročenku České republiky z roku 2003 věnována velká pozornost. Kapitola je rozšířena o základy počtu pravděpodobnosti. Toto rozšířené učivo je stejně jako v předcházejících kapitolách graficky vyznačeno na okrajích stránek. V závěru každé kapitoly (s výjimkou první) je uvedeno souhrnné opakování a kontrolní test tvořený deseti příklady. Pro každý příklad kontrolního testu je uvedeno pět možných výsledků, z nichž pouze jeden je správný. Učebnice obsahuje asi sto podrobně vyřešených příkladů a ke dvěma stům úloh k procvičení jsou uvedeny výsledky. Schválilo MŠMT čj. 18658/2004-23 dne 13. května 2004 k zařazení do seznamu učebnic pro střední odborná učiliště jako součást ucelené řady učebnic pro vyučovací předmět matematika s dobou platnosti šest let. Matematika pro učeb.obor.SOU 3 - PROMETHEUS - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá - 196 str. - ISBN: 80-7196-295-3 - Autor knihy Emil Calda, Vydavatelstvo PROMETHEUS Emil CaldaPROMETHEUSKniha, čeština, 196 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.