Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Elliot Aronson, Carol Tavris: Chyby se staly

Knihy naučná literatura

Elliot Aronson, Carol Tavris: Chyby se staly

Hodnocení: 1x
  • 4

Chyby se staly (ale ne mou vinou) Anotace: Proč se lidé tak vehementně vyhýbají odpovědnosti, když se věci začnou brát špatným směrem? Proč před námi neustále defilují zástupy politiků, kteří za žádných okolností nechtějí připustit své chyby a donekonečna se vykrucují? Odpověď na to, proč jsme schopni odhalit ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Chyby se staly
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Elliot Aronson, Carol Tavris: Chyby se staly

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 284 Kč

... a dál?

Produkt Elliot Aronson, Carol Tavris: Chyby se staly

Elliot Aronson, Carol Tavris: Chyby se staly - parametry

Název produktu: Elliot Aronson, Carol Tavris: Chyby se staly
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 284 Kč
Maximální cena: 284 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Chyby se staly (ale ne mou vinou) Anotace: Proč se lidé tak vehementně vyhýbají odpovědnosti, když se věci začnou brát špatným směrem? Proč před námi neustále defilují zástupy politiků, kteří za žádných okolností nechtějí připustit své chyby a donekonečna se vykrucují? Odpověď na to, proč jsme schopni odhalit pokrytectví u ostatních, nikoli však u sebe, přináší tato kniha. Carol Tavrisová a Elliot Aronson, dva světově proslulí sociální psychologové, tento problém dlouho studovali a na příkladech psychologických experimentů i reálného života nám nabízejí vysvětlení mechanismu sebeospravedlňování. Kde se rodí, jak funguje a jaké škody může způsobit. Po přečtení knihy mimo jiné pochopíme, proč nemáme rádi lidi, kterým jsme ublížili, proč jsou partnerské krize často obtížně řešitelné, proč policie a soudy tak často odmítají propuštění nevinně odsouzených - všichni, kteří se dopustili chyb, by museli uznat, že chybovali právě oni. Dobrá zpráva na konec - jsme-li si mechanismu sebeospravedlňování vědomi, dokážeme se mu snadněji vyhnout. O autorovi: Carol Tavrisová je sociální psycholožka, která přednáší tento obor na univerzitě a rozsáhle publikuje. Napsala stovky článků do odborných časopisů i novin, psala například pro The New York Times Book Review, Los Angeles Times nebo Scientific American. Je autorkou několika knih, které měly zásadní význam pro obor psychologie. Sem patří především Anger: The Misunderstood Emotion (Hněv: Nepochopená emoce), nebo The Mismeasure of Woman: Why Women Are Not the Better Sex, the Inferior Sex or the Opposite Sex (Nepochopení ženy: Proč ženy nejsou lepší, horší ani opačné pohlaví). Elliot Aronson patří k nejvýznamnějším světovým expertům v oboru sociální psychologie a byl mnohokrát oceněn za svou vědeckou, pedagogickou a publikační činnost. Aronson přednášel sociální psychologii na Harvardu, Minnesotské univerzitě, Texaské univerzitě i na Kalifornské univerzitě. Je například autorem knihy The Social Animal (Společenské zvíře), která byla přeložena do šestnácti jazyků. Autor : Elliot Aronson, Carol Tavrissová, Lidé chybují (já ale ne) je stručným vyjádřením postoje člověka obelhávajícího sám sebe.

Psychologové Carol

Tavrissová a Elliot Aronson jsou dva světově proslulí odborníci a tímto fenoménem se zabývají

dlouhodobě. Pokrytectví je jedna z nejhůře stravitelných vlastností. Vnímáme ji

obtížně u blízkých lidí, téměř vůbec si ji nedokážeme připustit sami u

sebe. V nejrozvinutější podobě se vyskytuje u politiků, kteří zdá se

jsou s kariérním postupem stále méně schopní si připustit sebemenší

chybičku na svém majestátu. Neustálé vykrucování je nejtypičtějším

projevem politické garnitury. Ale jev sebeobelhávání se nemusí vyhnout nikomu. Stačí, když věci

začnou jít špatným směrem, na něco zapomeneme, podlehneme lenosti.

Přiznat své vlastní selhání je velmi těžké. Přijmout odpovědnost je

přitom jedním ze znaků dospělosti. Autoři ukazují nejen, jaké škody

může tato slabost způsobit, ale také jak se jí vyvarovat. Druh sortime


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.