Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ellen Marie Wiseman: Tmavé stěny Willardu

Knihy

Ellen Marie Wiseman: Tmavé stěny Willardu

Hodnocení: 0x
  • 4

Je to deset let, co matka Izzy Stoneové zastřelila jejího otce. Mladá dívka, šokovaná a zničená zjevným šílenstvím své matky, ji odmítá navštěvovat ve vězení. Strach, že si v genech nese stejnou duševní poruchu, ji nenechá volně dýchat. Izzyini pěstouni se snaží svou svěřenku nějak zabavit a jsou nadšení, když Izzy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Jaké má kniha
Tmavé stěny Willardu
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ellen Marie Wiseman: Tmavé stěny Willardu koupíte i tady

Specifikace Ellen Marie Wiseman: Tmavé stěny Willardu

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 239 Kč

Izzy je sedmnáct a je poloviční sirotek. Žije u pěstounů a okolnosti smrti jejího otce jsou víc než tragické. Nešťastná dívka najde vítané vytržení, když v místním zrušeném psychiatrickém sanatoriu najde starý deník. Objeví v něm okno do své vlastní minulosti. – Claře Cartwrightové bylo v roce 1929 právě osmnáct let. Zmítá se mezi autoritativními rodiči a láskou k italskému přistěhovalci. Když odmítne vnuceného ženicha, nechá ji otec zavřít do soukromého útulku pro duševně choré… I když se Izzy musí porvat s » ... a dál?

Produkt Ellen Marie Wiseman: Tmavé stěny Willardu

Ellen Marie Wiseman: Tmavé stěny Willardu - parametry

Název produktu: Ellen Marie Wiseman: Tmavé stěny Willardu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 239 Kč
Maximální cena: 292 Kč
Ušetríte až: 53 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Je to deset let, co matka Izzy Stoneové zastřelila jejího otce. Mladá dívka, šokovaná a zničená zjevným šílenstvím své matky, ji odmítá navštěvovat ve vězení. Strach, že si v genech nese stejnou duševní poruchu, ji nenechá volně dýchat. Izzyini pěstouni se snaží svou svěřenku nějak zabavit a jsou nadšení, když Izzy začne pomáhat v místním muzeu a propadne pátrání po osudech pacientů Willardu, zdejšího dávno opuštěného ústavu pro choromyslné. Clara Cartwrightová, která roku 1929 právě oslavila osmnáctiny, je kráska z bohaté rodiny, ale její život svazují tvrdá pravidla. Pro jejího otce je nemyslitelné, že se zamilovala do italského emigranta, a naopak jí domluví výhodný sňatek. Když Clara odmítne, nejdřív ji nechá zavřít do luxusního sanatoria, ale později je Clara proti své vůli odvezena do veřejného útulku Willard. Bolest a žal, který tam zakusí, vypíše aspoň na stránky deníku… Izzy okamžitě upoutá Clařin příběh a snaží se rekonstruovat, co se s ní dělo. Pokud skutečně nebyla duševně chorá, přestože to o ní všichni kolem tvrdili, mohlo by být domnělé i šílenství její matky? Možná i pro Izzy je ještě naděje… Jak se noří hlouběji a odhaluje úděsné podmínky, které v útulku panovaly, musí se obrátit také do své minulosti a učinit rozhodnutí, které všechno změní. Ukázka z textu Pohled na šťastnou dívku na staré fotografii v Izzy probudil zvláštní smutek. Mohla Clara nějak vycítit, že jednou přijde o rozum? Tušila, že ji čeká tak děsivý zvrat?  Když Peg posbírala dopisy a se skloněnou hlavou jimi listovala, Izzy se zmocnila chmurná předtucha. Všude, kam se podívala, byla smutná připomínka toho, jak se život může nečekaně zvrtnout. Hromádka neotevřených dopisů jí připomíná vlastní velkou obálku z tuhého papíru, kterou schovává vzadu v prádelníku. Je plná nepřečtených dopisů a přání k narozeninám a Vánocům. Všechny jsou od matky a Izzy je odmítá číst.  Ale mezi Clařinými a Izzyinými dopisy byl jeden zásadní rozdíl. Na obálkách z Clařina kufru chyběly známky a poštovní razítka, protože nebyly nikdy odeslány. „Všechny jsou adresované jedné osobě,“ hlásila Peg, když si prohlédla poslední obálku. „Brunovi Morettimu.“ „Zajímalo by mě, co se stalo. Třeba nám tohle na něco odpoví.“ Izzy se natáhla po deníku. Na zelené kůži se skvěla lilie. Izzy je sedmnáct a je poloviční sirotek. Žije u pěstounů a okolnosti smrti jejího otce jsou víc než tragické. Nešťastná dívka najde vítané vytržení, když v místním zrušeném psychiatrickém sanatoriu najde starý deník. Objeví v něm okno do své vlastní minulosti. – Claře Cartwrightové bylo v roce 1929 právě osmnáct let. Zmítá se mezi autoritativními rodiči a láskou k italskému přistěhovalci. Když odmítne vnuceného ženicha, nechá ji otec zavřít do soukromého útulku pro duševně choré… I když se Izzy musí porvat s potížemi spjatými s novým životním začátkem, Clařin příběh ji stále poutá k dávné minulosti. Pokud Clara opravdu nebyla duševně nemocná, může to nějak objasnit i Izzyino trauma? Pátrání po Clařině osudu přiměje Izzy pře


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.