Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Elizabeth Fremantle: Královnin gambit

Próza - beletrie

Elizabeth Fremantle: Královnin gambit

Hodnocení: 1x
  • 4

Debutový historický román britské autorky líčí životní příběh poslední manželky anglického krále Jindřicha VIII. Tudora. Kateřina Parrová v jednatřiceti letech podruhé ovdověla. Krátce poté se zamilovala do oslnivého dvořana Thomase Seymoura a doufala, že znovu se konečně provdá z lásky. Po povinném návratu ke ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 2.98693
skladem

Jaké má kniha
Královnin gambit
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Elizabeth Fremantle: Královnin gambit koupíte i tady

Specifikace Elizabeth Fremantle: Královnin gambit

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 68 Kč

Kniha – autor Elizabeth Fremantleová, 488 stran, česky, pevná s přebalem lesklá. Královnin gambit vypráví o ženském přátelství a zradě, o vášni a smrtelně nebezpečných intrikách. Různé dějepisné texty se o Kateřině Parrové obvykle zmiňují jako o nezáživné ošetřovatelce starého krále, což je poněkud omezený obraz. Fremantleová ji naopak vykresluje jako dynamickou a inteligentní ženu, která dokázala šikovně a diskrétně kličkovat v úskalích života u dvora a po boku vrtošivého Jindřicha – a jako jediná z jeho šesti » ... a dál?

Produkt Elizabeth Fremantle: Královnin gambit

Elizabeth Fremantle: Královnin gambit - parametry

Název produktu: Elizabeth Fremantle: Královnin gambit
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 68 Kč
Maximální cena: 98 Kč
Ušetríte až: 30 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Debutový historický román britské autorky líčí životní příběh poslední manželky anglického krále Jindřicha VIII. Tudora.

Kateřina Parrová v jednatřiceti letech podruhé ovdověla. Krátce poté se zamilovala do oslnivého dvořana Thomase Seymoura a doufala, že znovu se konečně provdá z lásky. Po povinném návratu ke královskému dvoru nicméně zjišťuje, že upoutala pozornost egoistického, churavějícího a nebezpečně mocného panovníka Jindřicha VIII., který navíc zanedlouho odesílá svého rivala Seymoura jako vyslance do Evropy. Královskou nabídku k sňatku odmítnout nelze, a tak, ve stínu předcházejících Jindřichových manželek – dvě skončily na popravišti, jedna zemřela po porodu a dvě manželství byla anulována – Kateřině nezbývá, než se za krále provdat a stát se jeho šestou chotí.Kateřina musí vynaložit všechen intelekt a instinkt, aby dokázala kličkovat složitým prostředím královského dvora plného intrik. Obklopuje se úzkým okruhem blízkých žen včetně své nevlastí dcery Meg, traumatizované utajovanými zážitky z minulosti, a věrné komorné Dot, která ví a vidí víc, než co dokáže chápat. V dobách, kdy se katolická frakce v Anglii opět vzmáhá, přívrženci reformace jsou upalováni za kacířství a králi blízcí šlechticové soupeří na život a na smrt o postavení, se zdá, že Kateřina nemá mnoho šancí. Ona však ani při této cestě po ostří nože neztrácí naději na lásku a její příběh nekončí. Ještě ne.Královnin gambit vypráví o ženském přátelství a zradě, o vášni a smrtelně nebezpečných intrikách. Různé dějepisné texty se o Kateřině Parrové obvykle zmiňují jako o nezáživné ošetřovatelce starého krále, což je poněkud omezený obraz. Fremantleová ji naopak vykresluje jako dynamickou a inteligentní ženu, která dokázala šikovně a diskrétně kličkovat v úskalích života u dvora a po boku vrtošivého Jindřicha – a jako jediná z jeho šesti žen tak také dokázala z manželství s ním vyváznout živá, zdravá a se ctí.

Elizabeth Fremantleová ve svém vydařeném románovém debutu zhmotnila svou dávnou dětskou touhu stát se spisovatelkou a zúročila celoživotní zálibu v literatuře i několikaletou práci pro různé literární agenty, kdy četla a hodnotila díla neznámých a začínajících autorů.Vystudovala angličtinu na univerzitě Birkbeck, další, magisterský diplom získala v oboru tvůrčího psaní. Je rozvedená, má dvě děti a žije v Londýně.

„Slibný debut.“ Historical Novels Review

„Pod slovem gambit se rozumí šachové zahájení, ve kterém hráč obětuje materiál, aby dosáhl nějaké poziční výhody, zostření hry nebo znepřehlednění pozice.“ Wikipedie

„Všechny ty manželky, jejich osudy, i Jindřichova proměna z pohledného mladého vladaře ve vyžilého tlustého tyrana nás stále fascinují… Nyní se na Jindřichův dvůr vrací Elizabeth Fremantleová se svým debutovým románem Královnin gambit.“ Express

„…Vedlejší zápletka, která se týká Kateřininy služebné, Dot Fowntenové (což je skutečná historická postava), je vypracovaná zvlášť dobře. V tomto případě je fyzická práce v pozadí a v suterénu paláce ta bezpečněj


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.