Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Eliška Novotná: Základy sociologie

Učebnice/Odborná literatura

Eliška Novotná: Základy sociologie

Hodnocení: 1x
  • 4

Přehledná publikace slouží jako základní text pro studenty příslušných oborů VŠ. Základy sociologie jsou zde představeny ve třech tématických na sebe navazujících blocích. Po úvodu, který seznamuje s předmětem sociologie a její metodou, jejím vznikem a vývojem, základními otázkami a paradigmaty, následuje blok ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83768
skladem

Jaké má kniha
Základy sociologie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Eliška Novotná: Základy sociologie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 228 Kč

Publikace: Základy sociologie - Novotná Eliška. Přehledná publikace slouží jako základní text pro studenty příslušných oborů VŠ. Základy sociologie jsou zde představeny ve třech tématických na sebe navazujících blocích. Po úvodu, který seznamuje s předmětem sociologie a její metodou, jejím vznikem a vývojem, základními otázkami a paradigmaty, následuje blok věnovaný sociální integraci ústící v blok věnovaný sociálnímu uspořádání a v poslední blok věnovaný sociálnímu jednání. Jedná se o publikaci tzv. "úvodu » ... a dál?

Produkt Eliška Novotná: Základy sociologie

Eliška Novotná: Základy sociologie - parametry

Název produktu: Eliška Novotná: Základy sociologie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 228 Kč
Maximální cena: 229 Kč
Ušetríte až: 1 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Přehledná publikace slouží jako základní text pro studenty příslušných oborů VŠ. Základy sociologie jsou zde představeny ve třech tématických na sebe navazujících blocích. Po úvodu, který seznamuje s předmětem sociologie a její metodou, jejím vznikem a vývojem, základními otázkami a paradigmaty, následuje blok věnovaný sociální integraci ústící v blok věnovaný sociálnímu uspořádání a v poslední blok věnovaný sociálnímu jednání. Jedná se o publikaci tzv. "úvodu do studia". Její jedinečnost a atraktivnost pro studenty spočívá v tom, že v závěru každé kapitoly je uveden přehled pojmů a kontrolní otázky. Ke každé kapitole 1 - 12 náleží jedno cvičení ze cvičebnice v závěru publikace, jehož účelem je upevnění získaných znalostí. Z obsahu Základy sociologie (1) Obsah Předmluva 1. Uvedení do sociologie 1.1. Předmět a metoda 1.2. Vznik sociologie 1.3. Vývoj sociologie 1.4. Věčné otázky 1.5. Stěžejní paradigmata Pojmy Kontrolní otázky Ukázky textů Sociální integrace 2. Společenství a společnost 2.1. Tradice a zákon 2.2. Solidarita a anomie 2.3. Autorita 2.4. Svědomí a veřejné mínění 2.5. Sociální komunita Pojmy Kontrolní otázky Ukázky textů 3. Sociální skupina 3.1. Integrace sociálních skupin 3.2. Pluralita sociálních skupin 3.3. Typologie sociálních skupin Pojmy Kontrolní otázky Ukázky textů 4. Organizace 4.1. Znaky organizace 4.2. Vývoj pojetí organizace 4.3. Současné pojetí organizace Pojmy Kontrolní otázky Ukázky textů Sociální řád 5. Sociální struktura 5.1. Společnost jako systém 5.2. Sociální pozice 5.3. Sociální status Pojmy Kontrolní otázky Ukázky textů 6. Sociální stratifikace 6.1. Třídy a stavy 6.2. Klasický stratifikační model 6.3. Stratifikační kritéria 6.4. Současné stratifikační modely 6.5. Měření sociální stratifikace Pojmy Kontrolní otázky Ukázky textů 7. Sociální mobilita 7.1. Směr sociální mobility 7.2. Rozsah sociální mobility 7.3. Generační sociální mobilita 7.4. Sociální mobilita a demokracie Pojmy Kontrolní otázky Ukázky textů 8. Sociální vývoj 8.1. Sociální vývoj jako pokrok 8.2. Sociální vývoj jako změna Pojmy Kontrolní otázky Ukázky textů Sociální jednání 9. Socializace 9.1. Faktory socializačního procesu 9.2. Socializační modality 9.3. Hodnoty a postoje 9.4. Sociální normy 9.5. Sociální kontrola Pojmy Kontrolní otázky Ukázky textů 10. Individuální jednání 10.1. Potřeby a zájmy 10.2. Jednání jako sociální směna 10.3. Pravidla a nejistoty jednání 10.4. Sociální role 10.5. Typologie individuálního sociálního jednání Pojmy Kontrolní otázky Ukázky textů 11. Skupinové jednání 11.1. Identifikace se skupinou 11.2. Vedení sociální skupiny 11.3. Sociální dilema a povalečství Pojmy Kontrolní otázky Ukázky textů 12. Kolektivní jednání 12.1. Spontánní kolektivní sociální jednání 12.2. Organizované kolektivní sociální jednání Pojmy Kontrolní otázky Ukázky textů Literatura Cvičebnice   , Druh sortimentu : Kniha, Základy sociologie, Jazyk : Čeština, Počet stran : 192


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.