Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Edward F. Edinger: Setkání s bytostným já

Knihy

Edward F. Edinger: Setkání s bytostným já

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Jób rozpoznává vnitřní antinomii Boha a tím dosahuje světlo jeho poznání božské numinozity. Možnost takového vývoje spočívá v okolnosti, že člověk je stvořen podle obrazu Božího Tím, že se Jób nenechává odradit, aby svůj případ i bez naděje na vyslyšení předložil Bohu, se mu postavil a vytvořil tak onu překážku, na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Edward F. Edinger: Setkání s bytostným já koupíte i tady

Specifikace Edward F. Edinger: Setkání s bytostným já

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 145 Kč

Edward F. Edinger (1918 – 1988) byl známým interpretem a glosátorem Jungova díla, znalcem světové literatury a autorem řady knih s hlubinně-psychologickou tematikou.Edingerovo „Setkání s bytostným Já“ ... a dál?

Produkt Edward F. Edinger: Setkání s bytostným já

Edward F. Edinger: Setkání s bytostným já - parametry

Název produktu: Edward F. Edinger: Setkání s bytostným já
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 145 Kč
Maximální cena: 197 Kč
Ušetríte až: 52 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Jób rozpoznává vnitřní antinomii Boha a tím dosahuje světlo jeho poznání božské numinozity. Možnost takového vývoje spočívá v okolnosti, že člověk je stvořen podle obrazu Božího Tím, že se Jób nenechává odradit, aby svůj případ i bez naděje na vyslyšení předložil Bohu, se mu postavil a vytvořil tak onu překážku, na níž se musí vyjevit Jahvova podstata. C. G. Jung, Odpověď na Jóba Edward F. Edinger (1922 1998), analytický psycholog, interpret a komentátor díla C. G. Junga, autor řady knih, přednášející na C. G. Jung Institut v Los Angeles, píše v Předmluvě: V nevědomí se nachází nadosobní centrum skrytého vědomí a nejasných záměrů. Objev tohoto centra, jež Jung nazval bytostné Já, je jako setkání s mimozemskou inteligencí. Člověk již v psýché a v kosmu není sám. Nestálosti života nabývají nového a širšího významu. Sny, fantazie, nemoci, nehody a náhody jsou potenciálními zprávami od neviditelného Partnera, s nímž sdílíme svůj život. Kniha Jóbova znázorňuje rozhodující střet individuálního já s bytostným Já, s větší osobností. Já je poraněno, což vyvolává sestup do nevědomí. Protože ale Jób ve svém tázání se po smyslu této zkušenosti vytrvá, je odměněn božským zjevením. Já pokud se pevně upne ke své integritě získá uvědomění bytostného Já. (jungiánský komentář k ilustracím Williama Blakea ke Knize Jóbově) Setkání s bytostným já – Jungiánský komentář k ilustracím Williama Blakea ke Knize Jóbově - Edward F. Edinger. Edward F. Edinger (1918 – 1988) byl známým interpretem a glosátorem Jungova díla, znalcem světové literatury a autorem řady knih s hlubinně-psychologickou tematikou.Edingerovo „Setkání s bytostným Já“ je psychologickým komentářem obrazového cyklu Williama Blakea, známého jako „Ilustrace ke Knize Jóbově“. Edinger interpretuje Blakeovo dílo jako grafické vyjádření procesu sebeuvědomění Boha, respektive procesu proměny starozákonního žárlivého a panovačného Jahva v milujícího Boha Nového zákona – tedy procesu individuace západního lidstva. Při svém výkladu vychází Edinger zejména z Jungova díla „Odpověď na Jóba“ (Výbor z díla C. G. Junga, sv. IV, Obraz člověka a obraz Boha). Setkání s bytostným já – Jungiánský komentář k ilustracím Williama Blakea ke Knize Jóbově - Edward F. Edinger od nakladatelství v kategorii | Psychologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.