Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Eduard Petiška, Václav Fiala: Staré řecké báje a pověsti

Knihy

Eduard Petiška, Václav Fiala: Staré řecké báje a pověsti

Hodnocení: 1x
  • 4

Staré řecké báje a pověsti - Eduard Petiška; Václav Fiala Dávné řecké báje a pověsti zrodila lidová fantazie starověkých řeků v době, kdy lidé ještě neznali ani železný pluh. Vytvořil je génius slavného národa helénů a obstály ve zkouškách tisíciletí. Jen těžko si lze představit kulturního člověka, který by nevěděl, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eduard Petiška, Václav Fiala: Staré řecké báje a pověsti koupíte i tady

Čerstvá hodnocení Eduard Petiška, Václav Fiala: Staré řecké báje a pověsti

  • 3

Orl87, 25. listopadu 2015

Po letech jsem se k této knize vrátil - a zjistil, že je to takové rychlo-vyprávění. Vlastně to není vůbec poutavě přepsané, člověk má spíš dojem, že čte telefonní seznam nebo tak něco. Na druhou stranu: pro čtenáře, který se chce rychle zorientovat v plejádě Řeckých bohů, tato knížka svojí cenu má.


Specifikace Eduard Petiška, Václav Fiala: Staré řecké báje a pověsti

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 154 Kč

Celé generace čtenářů tráví svůj čas nad poutavou knihou pověstí ze Starověku, které v polovině minulého století sesbíral a sepsal Eduard Petiška. Příběhy mají kořeny v dávné řecké mytologii, ale jsou postaveny tak, že jejich principy a poselství jsou srozumitelná v jakékoliv době. Petiška svěžím a moderním způsobem pojímá klasické skutky Herkula, Achila či Prométhea, radosti i strasti bájného Olympu přibližuje světu lidí v postavách Afrodity, Persefony, Europy, Poseidóna či samotného vládce Dia a představuje » ... a dál?

Produkt Eduard Petiška, Václav Fiala: Staré řecké báje a pověsti

Eduard Petiška, Václav Fiala: Staré řecké báje a pověsti - parametry

Název produktu: Eduard Petiška, Václav Fiala: Staré řecké báje a pověsti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 154 Kč
Maximální cena: 240 Kč
Ušetríte až: 86 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Staré řecké báje a pověsti - Eduard Petiška; Václav Fiala Dávné řecké báje a pověsti zrodila lidová fantazie starověkých řeků v době, kdy lidé ještě neznali ani železný pluh. Vytvořil je génius slavného národa helénů a obstály ve zkouškách tisíciletí. Jen těžko si lze představit kulturního člověka, který by nevěděl, kdo byli Herkules nebo Prométheus, Afrodita či Europa, Kyklopové, Sirény, Múzy nebo hromovládný Zeus. Výběr z těchto bájí a pověstí zpracoval na počátku druhé poloviny minulého století spisovatel Eduard Petiška a čtenáři si knihu, napsanou velmi moderně, ale přitom s velkou úctou k tradici, oblíbili hlavně pro její poutavost a svěžest. z kategorie Knihy | Beletrie | Ostatní beletrie | Báje, mýty, pověsti a bajky | Antické báje a pověsti od Ottovo nakladatelství naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Celé generace čtenářů tráví svůj čas nad poutavou knihou pověstí ze Starověku, které v polovině minulého století sesbíral a sepsal Eduard Petiška. Příběhy mají kořeny v dávné řecké mytologii, ale jsou postaveny tak, že jejich principy a poselství jsou srozumitelná v jakékoliv době. Petiška svěžím a moderním způsobem pojímá klasické skutky Herkula, Achila či Prométhea, radosti i strasti bájného Olympu přibližuje světu lidí v postavách Afrodity, Persefony, Europy, Poseidóna či samotného vládce Dia a představuje neuvěřitelné Harpyje, Sirény, Kyklopa, Medúsu a mnoho dalších. Kniha byla přeložena do mnoha světových jazyků a získala mezinárodní ohlas.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.