Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Edita Štěříková: Jak potůček v jezeře

Knihy

Edita Štěříková: Jak potůček v jezeře

Hodnocení: 1x
  • 4

Jak potůček v jezeře – Moravané v obnovené Jednotě bratrské v 18. století - Edita Štěříková. O dějinách Obnovené Jednoty bratrské, církve vzniklé v 18. století a dnes rozvětvené téměř po celém světě, existuje bohatá, především cizojazyčná literatura. Jak už jméno napovídá, v jejích kořenech lze hledat dědictví staré ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89126
skladem

Jaké má kniha
Jak potůček v jezeře
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Edita Štěříková: Jak potůček v jezeře

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 266 Kč

O dějinách Obnovené Jednoty bratrské, církve vzniklé v 18. století a dnes rozvětvené téměř po celém světě. ... a dál?

Produkt Edita Štěříková: Jak potůček v jezeře

Edita Štěříková: Jak potůček v jezeře - parametry

Název produktu: Edita Štěříková: Jak potůček v jezeře
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 266 Kč
Maximální cena: 289 Kč
Ušetríte až: 23 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jak potůček v jezeře – Moravané v obnovené Jednotě bratrské v 18. století - Edita Štěříková. O dějinách Obnovené Jednoty bratrské, církve vzniklé v 18. století a dnes rozvětvené téměř po celém světě, existuje bohatá, především cizojazyčná literatura. Jak už jméno napovídá, v jejích kořenech lze hledat dědictví staré české Jednoty bratrské. U kolébky Obnovené Jednoty stáli moravští exulanti, potomci bratří z fulneckého sboru, jehož posledním kazatelem byl Jan Amos Komenský. V roce 1727 podepsali v Herrnhutu statuty „bratrského spolku“. Jejich společenství se brzy stalo tak přitažlivé, že se v něm postupně ocitli v menšině, ačkoliv se k němu během padesáti let připojilo více než dva tisíce exulantů z Moravy, Čech a rakouského Slezska. Svou exulantskou vážností stáli Moravané své vrchnosti, svému milému, fantazií obdařenému hraběti Mikuláši Ludvíku Zinzendorfovi nejednou v cestě. V dosavadní literatuře se o nich psalo jen na okraji, spíše povrchně a více z hlediska Zinzendorfova. Moravané se tak dostali zcela do stínu výřečného hraběte. Tato práce si naopak všímá především exulantů, na základě pramenů se ve zkratce snaží podchytit jejich osudy, jejich postoje a přínos pro vznikající církev, v níž chtěli vidět obnovenou českou Jednotu bratrskou. Jak potůček v jezeře – Moravané v obnovené Jednotě bratrské v 18. století - Edita Štěříková od nakladatelství Kalich v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.