Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Edgar Lawrence Doctorow: Pochod k moři

Próza - beletrie

Edgar Lawrence Doctorow: Pochod k moři

Hodnocení: 1x
  • 4

Nový román amerického spisovatele E. L. Doctorowa beletristicky zpracovává historickou událost z roku 1864: pochod generála Shermana s armádou čítající přes šedesát tisíc mužů napříč Georgií k Atlantskému oceánu. Unionisté za sebou zanechali pás mrtvé země o šířce šedesáti mil a jednotky měly za úkol zničit vše, co ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.70455
skladem

Jaké má kniha
Pochod k moři
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Edgar Lawrence Doctorow: Pochod k moři

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 212 Kč

Autor : E.L. Doctorow, Nový román amerického spisovatele E. L. Doctorowa beletristicky zpracovává historickou událost z roku 1864: pochod generála Shermana s armádou čítající přes šedesát tisíc mužů napříč Georgií k Atlantskému oceánu. Unionisté za sebou zanechali pás mrtvé země o šířce šedesáti mil a jednotky měly za úkol zničit vše, co souviselo s bavlníkovými plantážemi, bořily mosty a ničily komunikace. Zachovaly se tisíce dokumentů o loupení, znásilňování a zabíjení. Za necelý měsíc dosáhl Sherman se svými » ... a dál?

Produkt Edgar Lawrence Doctorow: Pochod k moři

Edgar Lawrence Doctorow: Pochod k moři - parametry

Název produktu: Edgar Lawrence Doctorow: Pochod k moři
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 212 Kč
Maximální cena: 259 Kč
Ušetríte až: 47 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nový román amerického spisovatele E. L. Doctorowa beletristicky zpracovává historickou událost z roku 1864: pochod generála Shermana s armádou čítající přes šedesát tisíc mužů napříč Georgií k Atlantskému oceánu. Unionisté za sebou zanechali pás mrtvé země o šířce šedesáti mil a jednotky měly za úkol zničit vše, co souviselo s bavlníkovými plantážemi, bořily mosty a ničily komunikace. Zachovaly se tisíce dokumentů o loupení, znásilňování a zabíjení. Za necelý měsíc dosáhl Sherman se svými muži přístavu Savannah. Pochod k moři předznamenává taktiku "spálené země" a strategii totálních válek 20. století stejně jako utrpení civilistů, kteří se stali cílem všech válčících stran. Doctorow nás vrhá přímo doprostřed zuřícího konfliktu, a snad i proto jej moudře nechává bez vysvětlení - výčtu příčin, které k němu vedly, se úmyslně vyhýbá. Celkovou atmosféru beznaděje a zmaru doplňují nejen četné naturalistické detaily, ale též nápadně kontrastní pasáže líčící krásu a majestát přírody, jež zůstává vůči lidským mravencům a jejich pinožení důstojně netečná. V díle se objevují historické postavy, např. generálové Sherman a Kilpatrick, a na sklonku války též samotný Abraham Lincoln. Pokud má však Pochod k moři lidského protagonistu, je jím "bílá negerka" Pearl, dívka obdařená jménem z Hawthorneova Šarlatového písmena a až nadpřirozeně vznešeným chováním, která má díky své světlé pleti (důsledku poměrně častého spojení bílého pána s černou otrokyní) možnost vydávat se za bělošku. Jižanskou dámou v nejlepším slova smyslu je Emily Thompsonová, jediná bytost, která má odvahu pochod opustit, vysoce inteligentní a kultivovaná dcera uznávaného soudce, jež se však bez zaváhání dokáže převtělit v nesmírně obětavou zdravotnici. Z mužů jsou tu skvěle zachyceni Arly a Will, mistři převleků, hnáni snad i legitimní touhou přežít za každou cenu, kteří poskytují jakýsi komický ventil a hrají roli na způsob Shakespearových šašků. Jejich protiváhou je zejména Stephen Walsh, Američan irského původu pocházející z New Yorku, zdravý skeptik, kterému není cizí statečnost ani láska.

Doctorowovi se opět podařilo mistrně skloubit historická fakta s charakteristickou vypravěčskou imaginací podobně jako v legendárním románu Ragtime. Publikace: Pochod k moři - E. L. Doctorow. Nový román slavného autora beletristicky zpracovává historickou

událost z r. 1864: pochod generála Shermana s 60tisícovou armádou

napříč Georgií k Atlantskému oceánu. Unionisté za sebou zanechali

široký pás mrtvé země a jednotky měly za úkol zničit vše, co

souviselo s bavlníkovými plantážemi, mosty i komunikace. Podobně

jako ve svém legendárním románu Ragtime Doctorow mistrně skloubil

historická fakta s vypravěčskou imaginací.Ukázka z textuTen

chlapec, Will, zpočátku nechtěl nic jíst. Přivedli ho hubeného jako

žíně, v kostnatém obličeji neměl kouska masa, vypadal jen jako dvě

oči na tyčce. Držel se mříží a hleděl do chodby. Arly z protější

cely mu začal domlouvat. Koukej jíst, chlapče. Že tě hodlají

odpravit, to je


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.