Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Dům umění města Brna Pavel Nešleha - Nejen o zemi - Pavel Nešleha

Knihy

Dům umění města Brna Pavel Nešleha - Nejen o zemi - Pavel Nešleha

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Pavel Nešleha - Nejen o zemi - Pavel Nešleha. Malíř a grafik Pavel Nešleha (1937-2003) patřil k významným osobnostem generace šedesátých let a českého nekonformního umění. Absolvoval Výtvarnou školu na Vinohradech a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, kde se stal profesorem a vedl ateliér malby ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Dům umění města Brna Pavel Nešleha - Nejen o zemi - Pavel Nešleha

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 45 Kč

Výběr z cyklů kreseb, fotografií a pastelů. Publikace k výstavě ... a dál?

Produkt Dům umění města Brna Pavel Nešleha - Nejen o zemi - Pavel Nešleha

Dům umění města Brna Pavel Nešleha - Nejen o zemi - Pavel Nešleha - parametry

Název produktu: Dům umění města Brna Pavel Nešleha - Nejen o zemi - Pavel Nešleha
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 45 Kč
Maximální cena: 46 Kč
Ušetríte až: 1 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Pavel Nešleha - Nejen o zemi - Pavel Nešleha. Malíř a grafik Pavel Nešleha (1937-2003) patřil k významným osobnostem generace šedesátých let a českého nekonformního umění. Absolvoval Výtvarnou školu na Vinohradech a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, kde se stal profesorem a vedl ateliér malby (1990-2002). Zabýval se malbou, kresbou a grafikou, objektovým uměním a fotografií. Byl spoluzakladatelem skupiny Zaostalí (1987) a členem S.V.U. Mánes (od 1995). Za své umělecké dráhy získal řadu mezinárodních ocenění, jeho díla jsou zastoupena v mnoha tuzemských a zahraničních veřejných i soukromých sbírkách. Motivicky se výstava (k níž byl vydán katalog) vázala k tématu živlů, jímž se Pavel Nešleha dlouhodobě zabýval. Akcentováním autorovy fotografické tvorby, jíž se věnoval od konce 60.let, bylo poukazováno na vzájemné podněty a tvůrčí přesahy malby a kresby, na roli, kterou fotografie v umělcově díle hrála. Katalog obsahuje ukázky ze všech vystavených fotografických cyklů a kreseb. Publikace: Pavel Nešleha - Nejen o zemi - Pavel Nešleha.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.