Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Drucker Peter F.: Fungující společnost - Vybrané eseje o společenství, společnosti a politickém systému

Knihy

Drucker Peter F.: Fungující společnost - Vybrané eseje o společenství, společnosti a politickém systému

Hodnocení: 1x
  • 4

Vybrané eseje o společenství, společnosti a politickém systémuPeter F. Drucker je široké odborné veřejnosti pravděpodobně nejvíce znám jako autor prací o managementu a podnikání. Tato témata ovšem nebyla ani první, ani tou nejpřednější oblastí, které věnoval svůj intelektuální zájem. Předmětem jeho prvořadé ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Drucker Peter F.: Fungující společnost - Vybrané eseje o společenství, společnosti a politickém systému

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 356 Kč

Nejnovější z "bilančních" titulů významného světového autora a myslitele je reprezentativním průřezem jeho dílem na téma společenství, společnosti a politické struktury (nástup totalitarismu, nový pluralismus, podniková organizace jako společenská instituce, společnost znalostí atd.). Výbor přináší Druckerovy starší i poprvé uveřejňované práce a studie a je jak jedinečným průvodcem Druckerovým sociologickým a politologickým dílem, tak i vhodným úvodem do jeho studia. Originalita autorova myšlení a jeho » ... a dál?

Produkt Drucker Peter F.: Fungující společnost - Vybrané eseje o společenství, společnosti a politickém systému

Drucker Peter F.: Fungující společnost - Vybrané eseje o společenství, společnosti a politickém systému - parametry

Název produktu: Drucker Peter F.: Fungující společnost - Vybrané eseje o společenství, společnosti a politickém systému
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 356 Kč
Maximální cena: 374 Kč
Ušetríte až: 18 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vybrané eseje o společenství, společnosti a politickém systémuPeter F. Drucker je široké odborné veřejnosti pravděpodobně nejvíce znám jako autor prací o managementu a podnikání. Tato témata ovšem nebyla ani první, ani tou nejpřednější oblastí, které věnoval svůj intelektuální zájem. Předmětem jeho prvořadé pozornosti byla problematika společenství, které jedinci poskytuje status, a společnosti, v níž jedinec nachází svou funkci. Kniha Fungující společnost přináší výbor z Druckerovy pětašedesátileté  tvorby na téma společenství, společnosti a politické struktury, a představuje tak reprezentativní úvod do této oblasti jeho společenskovědního myšlení. (Tento výbor uspořádal a k vydání redakčně připravil autor osobně.) Kniha je rozdělena do sedmi částí. Kapitoly prvních dvou částí z historického pohledu usilují o určení pojmu fungující společnosti ve vyspělém industriálním světě a institucí, jež by mohly obnovit duch společenství, jehož rozklad byl příčinou nástupu totalitarismu v Evropě (např. kapitoly Od Rousseaua k Hitlerovi, Konzervativní kontrarevoluce roku 1776, Konzervativní přístup, Selhání marxismu a další). Třetí část se zabývá možnostmi a omezenými způsobilostmi státu v sociální a hospodářské oblasti. Obsahuje některé z Druckerových nejpůsobivějších textů věnovaných rozdílům mezi „velkým“ a efektivním státem (např. kapitoly Od národního státu k megastátu, Nemohoucnost státu, Již nikdy spásu prostřednictvím společnosti). Kapitoly čtvrté části zkoumají nevládní, autonomní mocenská centra, jež se v rámci společnosti vytvářejí. Jde především o velké podnikové organizace, univerzity, odborové organizace, nemocnice a další organizace (např. kapitoly Nový pluralismus, Společnost organizací). Pátá část obsahuje kapitoly z Druckerovy ve své době převratné práce na téma velké podnikové organizace jako společenské a politické, nikoli pouze hospodářské organizace (např. kapitoly Vlastnická správa a řízení podnikové organizace, Podniková organizace jako společenská instituce, Podniková organizace jako politická instituce). Východiskem šesté části je nástup takzvaných „znalostních odvětví“ – Drucker v ní ukazuje obsah a význam posunu od společenské, ekonomické a politické struktury opírající se takřka výlučně o manuální práci ke společnosti, jejímž základem se stávají produktivní využití znalostí a takzvaní znalostní pracovníci (např. kapitoly Od kapitalismu ke společnosti znalostí, Produktivita znalostního pracovníka, Od informací ke komunikaci). Sedmou, závěrečnou část knihy tvoří dlouhý esej Budoucí společnost, jejž autor napsal v roce 2001 a v němž se soustřeďuje na nově vznikající instituce a nové teorie, jejichž rozvoj je podněcován informační revolucí, a na společenské změny, k nimž přispívají. Při výběru prací pro tento výbor a při jejich autorské redakci Peter Drucker volil spíše hledisko tematické než pouze chronologické. Kniha Fungující společnost, jak je ostatně pro Druckerovo dílo charakteristické, přináší s


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.