Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Doubravka Olšáková, Tomáš Hermann: Plánování socialistické vědy

Knihy naučná literatura

Doubravka Olšáková, Tomáš Hermann: Plánování socialistické vědy

Hodnocení: 1x
  • 4

Plánování socialistické vědy – Dokumenty z roku 1960 ke stavu a rozvoji přírodních a technických věd v Československu K vydání připravili - Tomáš Hermann, Doubravka Olšáková. Publikace Plánování socialistické vědy přináší rozsáhlou historickou studii a ucelenou edici dokumentu o československé vědě v období tzv. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Plánování socialistické..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Doubravka Olšáková, Tomáš Hermann: Plánování socialistické vědy koupíte i tady

Specifikace Doubravka Olšáková, Tomáš Hermann: Plánování socialistické vědy

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 157 Kč

Publikace Plánování socialistické vědy přináší rozsáhlou historickou studii a ucelenou edici dokumentu o československé vědě v období tzv. budování socialismu. Jedná se o archivně dochovaný soubor čty ... a dál?

Produkt Doubravka Olšáková, Tomáš Hermann: Plánování socialistické vědy

Doubravka Olšáková, Tomáš Hermann: Plánování socialistické vědy - parametry

Název produktu: Doubravka Olšáková, Tomáš Hermann: Plánování socialistické vědy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 157 Kč
Maximální cena: 227 Kč
Ušetríte až: 70 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Plánování socialistické vědy – Dokumenty z roku 1960 ke stavu a rozvoji přírodních a technických věd v Československu K vydání připravili - Tomáš Hermann, Doubravka Olšáková. Publikace Plánování socialistické vědy přináší rozsáhlou historickou studii a ucelenou edici dokumentu o československé vědě v období tzv. budování socialismu. Jedná se o archivně dochovaný soubor čtyř plánovacích studií k rozvoji biologických, chemických, technických a matematicko-fyzikálních věd, které byly v březnu 1960 jako neveřejný (tj. přísně tajný) materiál předloženy k projednání Ideologickému oddělení ÚV KSČ. Tyto dokumenty jednak hodnotily dosavadní vývoj a aktuální stav přírodních a technických věd v Československu, především však analyzovaly jejich další perspektivy, včetně vytyčení hlavních úkolů a návrhů opatření pro následující patnácti až dvacetileté období. Ačkoliv ve výsledné podobě nebyly tyto plánovací studie oficiálně přijaty, podávají díky svému komplexnímu přístupu zajímavé svědectví o postojích a strategiích tvůrců socialistické vědní politiky. Představují proto významný pramen pro studium dějin československé vědy ve druhé polovině 20. století. Kolektivní studie – jejímiž autory jsou historici vědy D. Olšáková, H. Durnová, T. Hermann, M. Hořejš a A. Míšková – zasazuje vydané dokumenty do širších souvislostí problematiky plánování vědy a zároveň nastiňuje situace jednotlivých vědních oblastí. Vykládá je na pozadí proměn dobové vědní politiky, vývoje centralizace a plánování ve vědě, sovětizace československé vědy či vztahu vědy a ideologie. Zabývá se rovněž autorstvím dokumentů a v neposlední řadě též samotným rozvojem či konceptuálními proměnami uvnitř jednotlivých vědních disciplín v 50. a 60. letech minulého století. Plánování socialistické vědy – Dokumenty z roku 1960 ke stavu a rozvoji přírodních a technických věd v Československu K vydání připravili - Tomáš Hermann, Doubravka Olšáková od nakladatelství Pavel Mervart v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.