Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Dialog Také géniové mohou klamat - Peter Kröning

Knihy

Dialog Také géniové mohou klamat - Peter Kröning

Hodnocení: 1x
  • 4

Povětšinou si jednoznačně myslíme, že věda je založena výhradně na logice a racionalitě. Málokdo však tuší, že nejskvělejší výsledky vědy často vzešly z omylů, opomenutí, slepých uliček, z doslova bláznivých nápadů a nahodilých událostí. Na druhé straně i ti nejproslulejší učenci přicházeli čas od času s přímo ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Dialog Také géniové mohou klamat - Peter Kröning

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 175 Kč

Povětšinou si jednoznačně myslíme, že věda je založena výhradně na logice a racionalitě. Málokdo však tuší, že nejskvělejší výsledky vědy často vzešly z omylů, opomenutí, slepých uliček, z doslova blá ... a dál?

Produkt Dialog Také géniové mohou klamat - Peter Kröning

Dialog Také géniové mohou klamat - Peter Kröning - parametry

Název produktu: Dialog Také géniové mohou klamat - Peter Kröning
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 175 Kč
Maximální cena: 234 Kč
Ušetríte až: 59 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Povětšinou si jednoznačně myslíme, že věda je založena výhradně na logice a racionalitě. Málokdo však tuší, že nejskvělejší výsledky vědy často vzešly z omylů, opomenutí, slepých uliček, z doslova bláznivých nápadů a nahodilých událostí. Na druhé straně i ti nejproslulejší učenci přicházeli čas od času s přímo nehoráznými argumenty, nad nimiž dnes zůstává rozum stát. Dříve však občas byly i velké nesmysly přijímány s důvěrou a veřejnost projevila uznání například proslulému vědci, když oznámil, že Mars je obydlen lidmi. Přesvědčení, že sluneční žár může způsobit požár uhelných slojí nebo je příčinou vyplanutí síry šířil se vší vážností jeden z největších světových filozofů Immanuel Kant. Nejvýznamnější fyzik v dějinách Isaac Newton se ze všeho nejraději věnoval alchymistickým experimentům a snažil se vyrobit zlato. Astronom Edmund Halley, po němž je pojmenována známá kometa, byl nezvratně přesvědčen o tom, že země je uvnitř dutá... (šťastné náhody a mylné úsudky vědy) Autor knihy Peter KRÖNING, Vydavatelstvo Dialog, , Šťastné náhody a mylné úsudky vědy Kniha,2004


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.