Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Diabetologie a vybrané kapitoly z metabolismu

Knihy

Diabetologie a vybrané kapitoly z metabolismu

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha vychází v rámci Postgraduálního klinického projektu. Cílovou skupinou jsou lékaři v přípravě na atestaci 1. stupně z Vnitřního lékařství. Publikace by také mohla být základní "encyklopedickou příručkou" pro praktické lékaře či pro lékaře dalších specializací.Edice by měla poskytnout sumu nezbytných ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Diabetologie a vybrané kapitoly z metabolismu koupíte i tady

Specifikace Diabetologie a vybrané kapitoly z metabolismu

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 120 Kč

Publikace by také mohla být základní ”encyklopedickou příručkou” pro praktické lékaře či pro lékaře dalších specializací. Edice by měla poskytnout sumu nezbytných základních faktů ke složení atestace ... a dál?

Produkt Diabetologie a vybrané kapitoly z metabolismu

Diabetologie a vybrané kapitoly z metabolismu - parametry

Název produktu: Diabetologie a vybrané kapitoly z metabolismu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 120 Kč
Maximální cena: 231 Kč
Ušetríte až: 111 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha vychází v rámci Postgraduálního klinického projektu. Cílovou skupinou jsou lékaři v přípravě na atestaci 1. stupně z Vnitřního lékařství. Publikace by také mohla být základní "encyklopedickou příručkou" pro praktické lékaře či pro lékaře dalších specializací.Edice by měla poskytnout sumu nezbytných základních faktů ke složení atestace 1. stupně. Protože vedoucími autorských kolektivů jsou obvykle i vedoucí jednotlivých kateder IPVZ, měly by jednotlivé svazky být ve shodě s okruhy vypsanými katedrou vnitřního lékařství IPVZ. Diabetes mellitus představuje skupinu chronických metabolických chorob, jejichž základním rysem je hyperglykémie (zvýšená hladina glukózy v krvi). Publikace se věnuje klasifikaci jednotlivých typů diabetu a souvislostem jeho vzniku ve spojitosti s poruchou sekrece nebo účinku inzulínu. Přehledně jsou zpracovány možné léčebné postupy včetně výhod a nevýhod jejich použití v konkrétních případech. Systematicky jsou popsány jak akutní komplikace diabetu, které mohou v krajním případě vést až k ohrožení života, tak i dlouhodobé cévní komplikace, které se v průběhu choroby rozvíjejí. Mohou být pro diabetes specifické, což se týká oblasti mikrovaskulární: poškození sítnice (retinopatie), ledvin (nefropatie) nebo nervů (neuropatie), nebo nespecifické (makrovaskulární: urychlená ateroskleróza). Jednotlivé kapitoly jsou členěny shodným způsobem a podávají základní informace o konkrétní komplikaci, způsob její diagnostiky, léčby a následného sledování. Závěrečná část je věnována specifickým případům (záchyt nemocného s diabetem, problémy spojené s diabetem v perioperačním období a v těhotenství). Knihu doplňuje základní bibliografie. Autor knihy Terezie Pelikánová, Vydavatelstvo Triton, Kniha,2003


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.