Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Dezider Fekete: Píšovinky - více i méně prčovní lyricko-erotické noty k Led Zeppelin

Próza - beletrie

Dezider Fekete: Píšovinky - více i méně prčovní lyricko-erotické noty k Led Zeppelin

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha "Píšovinky" není jen tím, čím by se mohla zdát na první pohled - tedy vtipnou a jazykově uvolněnou sbírkou zkušeností a příhod, týkajících se povětšinou sexu, či obecně svádění a vztahů mezi mužem a ženou, zarámovaných jakýmsi Kunderovským motivem pomsty zhrzeného (ne)milence. Ve ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Dezider Fekete: Píšovinky - více i méně prčovní lyricko-erotické noty k Led Zeppelin koupíte i tady

Specifikace Dezider Fekete: Píšovinky - více i méně prčovní lyricko-erotické noty k Led Zeppelin

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 127 Kč

Kniha "Píšovinky" není jen tím, čím by se mohla zdát na první pohled - tedy vtipnou a jazykově uvolněnou sbírkou zkušeností a příhod, týkajících se povětšinou sexu, či obecně svádění a vztahů mezi ... a dál?

Produkt Dezider Fekete: Píšovinky - více i méně prčovní lyricko-erotické noty k Led Zeppelin

Dezider Fekete: Píšovinky - více i méně prčovní lyricko-erotické noty k Led Zeppelin - parametry

Název produktu: Dezider Fekete: Píšovinky - více i méně prčovní lyricko-erotické noty k Led Zeppelin
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 127 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 72 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha "Píšovinky" není jen tím, čím by se mohla zdát na první pohled - tedy vtipnou a jazykově uvolněnou sbírkou zkušeností a příhod, týkajících se povětšinou sexu, či obecně svádění a vztahů mezi mužem a ženou, zarámovaných jakýmsi Kunderovským motivem pomsty zhrzeného (ne)milence. Ve skutečnosti jde také o zajímavý intelektuální text, což nezakryjí ani - často, leč poměrně účelně - užívané vulgarismy. Tato záležitost je jasná již na první stránce.

Kniha je nejen výraznou sebereflexí hlavního hrdiny, ale i reflexí normalizační doby, ve které vyrůstal, a raně kapitalistické éry, v níž nyní žije, včetně různých historických přesahů a rodinných i politických souvislostí. Jako potomek v Česku zapomenutých Němců může s dobrým nadhledem pozorovat i středoevropský česko-německý kulturní souboj. Tento zápas nemůže pro něj dopadnout jinak než nerozhodně, protože je to také podmínkou, aby v jiném, nenápadnějším, ale o to důležitějším, zvítězil člověk nad blbcem. Kniha obsahuje též množství úvah, myšlenkových procesů, v nichž se snaží autor co nejjasněji zformulovat určité názory a postoje, a je třeba konstatovat, že většinou dochází k celkem vtipným závěrům a postřehům.

Samotný příběh knihy je pak především jakýmsi vnitřním proudem, který celé toto sebe - i všezpytování unáší dál klidným a stejnoměrným tempem.

Autor o knize: "Vlak, v něm muž. Vlak pomalý, myšlenky muže rychlé a často velmi mužné. Normální zdravý muž si také ve svých zdravých myšlenkách nepojmenuje věci jinak než pravým jménem. Sám se sebou a před sebou a sám nejenom v kupé se nebojí ani provokovat a provokace je tedy hodně i hodně různé, nejvíce pak politické a erotické. Ze všech nejprovokativnější je ale jedna nenápadná myšlenka, totiž že vztah mezi láskou a sexem je v zásadě kladný i když úměrnost není vždy přímá. Naproti tomu je úměra jednoznačně nepřímá mezi slušností a komunismem a přes všechno zdání je hrdina slušným hochem. I to co zrovna provedl, než nasedl na vlak, není nic neslušného, jenom možná slušná ptákovina. Ale také možná rafinovaná msta, kdopak to nakonec pozná; v době tak málo rytířské?"

Úryvek "Je fajn, že jsme se sešli v tomto životě, na tomhle světě a že se k sobě tak hodíme. A musíme toho i pořádně využít, protože když naše věčná láska nepochybně přetrvá i do příštích životů, nevychutnáme si ji moc, jestli se vrátíme například vy jako mraveneček a Já jako sličná nosorožkyně," řekla mu jednou. Na to Jí odpověděl, že už i teď a tady je jeho užitečným zvířátkem. Z masa měla totiž nejraději mastné tučné fláky, které by on už považoval za odpad, ale Ona Si na nich dovedla pochutnat a vždy mu za ně ochotně věnovala libové kousky ze Svého talíře. Dlouho se zdráhal tomu věřit, že to má tak ráda, ale Její náruživé chroupání kližek a ohlodávání kostí ho časem přesvědčilo. "Je lepší mít Vás i namísto pejska. Ten by se možná někdy nezdržel a nějaké libové by mi tu a tam záviděl." "Jakého pejska? Jsem kočka a ty jsou ještě masožravějš


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.