Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Denisa Prošková: Od Babinského po Kajínka

Próza - beletrie

Denisa Prošková: Od Babinského po Kajínka

Hodnocení: 1x
  • 4

Knížka je kolekcí notoricky známých i zcela neznámých nebo zapomenutých domácích kriminálních případů, počínaje příběhem nejslavnějšího, ač celkem bezvýznamného zločince Václava Babinského z počátku 19. století až po mediálně proslulého doživotního odsouzence Jiřího Kajínka. Přesvědčíme se o tom, že ty vzývané „staré ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86782
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Denisa Prošková: Od Babinského po Kajínka koupíte i tady

Specifikace Denisa Prošková: Od Babinského po Kajínka

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 183 Kč

Knížka je kolekcí notoricky známých i zcela neznámých nebo zapomenutých domácích kriminálních případů, počínaje příběhem nejslavnějšího, ač celkem bezvýznamného zločince Václava Babinského z počátku 19. století až po mediálně proslulého doživotního odsouzence Jiřího Kajínka. Přesvědčíme se o tom, že ty vzývané „staré dobré časy“ jsou jen pověra – lidé jsou stále stejní, mění se pouze kostýmy a kulisy. Vždycky se lhalo, kradlo, zabíjelo, vždycky se prchalo před zákonem. Nic na tom u hříšníků neměnila víra v boha, » ... a dál?

Produkt Denisa Prošková: Od Babinského po Kajínka

Denisa Prošková: Od Babinského po Kajínka - parametry

Název produktu: Denisa Prošková: Od Babinského po Kajínka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 183 Kč
Maximální cena: 229 Kč
Ušetríte až: 46 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Knížka je kolekcí notoricky známých i zcela neznámých nebo zapomenutých domácích kriminálních případů, počínaje příběhem nejslavnějšího, ač celkem bezvýznamného zločince Václava Babinského z počátku 19. století až po mediálně proslulého doživotního odsouzence Jiřího Kajínka. Přesvědčíme se o tom, že ty vzývané „staré dobré časy“ jsou jen pověra – lidé jsou stále stejní, mění se pouze kostýmy a kulisy. Vždycky se lhalo, kradlo, zabíjelo, vždycky se prchalo před zákonem. Nic na tom u hříšníků neměnila víra v boha, ani tresty smrti. A vždycky se ti, kteří měli kliku a proplouvali životem bez osudových setkání se zločinem, nad kriminálními delikty pohoršovali a děsili. Ovšem pak si o nich s velkou chutí vyprávěli a četli... Ukázka z textu Kašpara vzbudil silný tlak na hrudi, tak silný, že se nemohl ani nadechnout. Otevřel zprudka oči a zjistil, že se na něj Rudolf Döllner převalil celou svou vahou. Synek se jej snažil setřást a hlasitě zaprotestoval... a v tu chvíli mu došlo, že jeho otec podivně chroptí a sténá a postel kolem něj vlhne. Svým chroptěním Kašpara zachránil podruhé: jeho protesty ani vyjeknutí nebylo slyšet. Zpod otcova těla jedenáctiletý kluk viděl, jak se nad matčinou postelí sklání nějaká osoba, cloumá s ní a řve, ať mu dá peníze. Matka se snažila vstát a křičela o pomoc, ale v tu chvíli muž napřáhl ruku a udeřil ji sekerou. Kašpar si nacpal pěst do pusy a instinktivně se schoval pod peřinu. Pak už slyšel jen tlumeně výkřiky služky Marie, nářek sestry i ostatních sourozenců, rány, sténání a zvuky padajících předmětů, jak osoba prohledává místnost. Kašparovi se divoce nahrnula krev do hlavy, hučelo mu v uších a nekontrolovaně se třásl. Násilník si otcovy postele naštěstí už nevšímal. Trvalo to celou věčnost. Pak se konečně odvážil vystrčit zpod peřiny, kde se začínal ve vydýchaném vzduchu divoce potit, hlavu. Neznámá postava zmizela. Zůstala jen spoušť, bolest, krev. Spousta krve… kniha, Od Babinského po Kajínka, 13 velkých kriminálních případů, Denisa Prošková, Knižní klub Denisa Prošková13 velkých kriminálních případůKnižní klub 2013Kniha, čeština, 248 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.