Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen David Yallop: Ve jménu Božím

Próza - beletrie

David Yallop: Ve jménu Božím

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : David A. Yallop, Ve jménu Božím odhaluje dramatické a výbušné pozadí událostí spojených s krátkým pontifikátem Jana Pavla I. a se záhadou jeho náhlé smrti. David Yallop ve své knize prosazuje konspirační teorii o otravě. Jan Pavel I. byl výjimečnou postavou v dlouhém seznamu nástupců svatého Petra ve ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Ve jménu Božím
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace David Yallop: Ve jménu Božím

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 254 Kč

Dne 26. srpna 1978 se Albino Luciani stal 263. papežem, zvolil si jméno Jan Pavel I. a pustil se do změn, které měly za cíl reformovat církevní pořádky. Po třiatřiceti dnech pontifikátu však poměrně mladý a do té doby zdravý papež zemřel… ... a dál?

Produkt David Yallop: Ve jménu Božím

David Yallop: Ve jménu Božím - parametry

Název produktu: David Yallop: Ve jménu Božím
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 254 Kč
Maximální cena: 257 Kč
Ušetríte až: 3 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : David A. Yallop, Ve jménu Božím odhaluje dramatické a výbušné pozadí událostí spojených s krátkým pontifikátem Jana Pavla I. a se záhadou jeho náhlé smrti. David Yallop ve své knize prosazuje konspirační teorii o otravě. Jan Pavel I. byl výjimečnou postavou v dlouhém seznamu nástupců svatého Petra ve Vatikánu. Byl známý svým přátelským vystupováním a osobitým smyslem pro humor. Po svém zvolení papežem okamžitě začal se změnami na půdě Římské kurie i celé katolické církve.K velkému překvapení konzervativců papež okamžitě ukázal velké odhodlání nejen změnit mnoho věcí, ale především vrátit papežskému úřadu duchovní rozměr, který měl na počátku. Už při inauguračním procesu 3. září 1978 odmítl být nesen na slavnostních papežských nosítkách, během audiencí a tiskových konferencí odmítl sledovat scénář diktovaný Kurií. Zrušil užívání majestátního plurálu My v papežských proslovech a kladl velký důraz na to, že papež je služebník služebníků Božích. Není jistě překvapením, že narazil na prudký odpor konzervativního křídla Vatikánu. On sám představoval konzervativce v otázkách morálky, ale i reformátora a pokrokáře v oblasti církevních struktur a pojetí poslušnosti v Církvi. Osudná srpnová noc, kdy Jan Pavel I. zemřel, je zahalena záhadami hodnými Vatikánu. Oficiálně byla jako příčina smrti stanovena diagnóza infarktu. Jeho nejbližší spolupracovníci a pečovatelé byli vázáni mlčenlivostí a tělo bezodkladně balzamováno, což znemožnilo pitvu. Okamžitě se objevily spekulace, že smrt Svatého otce nebyla přirozená. Jedna z teorií, kterou přesvědčivě prosazuje i David Yallop , naznačuje, že byl otráven poplašenými kardinály. Druh sortimentu : Kniha, Ve jménu Božím, Jazyk : Čeština, Počet stran : 440 Publikace: Ve jménu božím-Pátrání po příčinách tajemné smrti papeže Jana Pavla I. - David A. Yallop. Dne 26. srpna 1978 se Albino Luciani stal 263. papežem, zvolil si

jméno Jan Pavel I. a pustil se do změn, které měly za cíl

reformovat církevní pořádky. Po třiatřiceti dnech pontifikátu však

poměrně mladý a do té doby zdravý papež zemřel… David A. Yallop v

knize, jež je výsledkem jeho dlouholeté práce, rešerší, rozhovorů s

vysokými představiteli církve a pátrání v archivech, rozplétá

podivnou celosvětovou pavučinu lží a intrik, finančních machinací a

zákulisních bojů mezi členy kurie. To může být vodítkem k odpovědi,

co se tu osudnou noc doopravdy stalo… Publikace: Ve jménu božím-Pátrání po příčinách tajemné smrti papeže Jana Pavla I. - David A. Yallop.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.