Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen David Stuckler, Sanjay Basu: Ekonomika života a smrti

Knihy naučná literatura

David Stuckler, Sanjay Basu: Ekonomika života a smrti

Hodnocení: 1x
  • 4

Ekonomika života a smrti – Proč úsporná opatření zabíjí - Sanjay Basu, David Stuckler . Oxfordský vědec David Stuckler a epidemiolog Sanjay Basu ze Stanfordu jsou odborníky na problematiku veřejného zdraví. V Ekonomice života a smrti shromáždili historické i současné údaje pocházející z celého světa – jejich výzkumná ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Ekonomika života a smrti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? David Stuckler, Sanjay Basu: Ekonomika života a smrti koupíte i tady

Specifikace David Stuckler, Sanjay Basu: Ekonomika života a smrti

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 98 Kč

Oxfordský vědec David Stuckler a epidemiolog Sanjay Basu ze Stanfordu jsou odborníky na problematiku veřejného zdraví. V Ekonomice života a smrti shromáždili historické i současné údaje pocházející z ... a dál?

Produkt David Stuckler, Sanjay Basu: Ekonomika života a smrti

David Stuckler, Sanjay Basu: Ekonomika života a smrti - parametry

Název produktu: David Stuckler, Sanjay Basu: Ekonomika života a smrti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 98 Kč
Maximální cena: 368 Kč
Ušetríte až: 270 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Ekonomika života a smrti – Proč úsporná opatření zabíjí - Sanjay Basu, David Stuckler . Oxfordský vědec David Stuckler a epidemiolog Sanjay Basu ze Stanfordu jsou odborníky na problematiku veřejného zdraví. V Ekonomice života a smrti shromáždili historické i současné údaje pocházející z celého světa – jejich výzkumná cesta začíná ve Spojených státech třicátých let minulého století a končí v Řecku a Španělsku dnešních dnů –, aby ukázali, do jaké hloubky ovlivňuje politika lidské zdraví, jak zásadně mohou politicko-ekonomická opatření realizovaná v obdobích finančních krizí ovlivnit život každého z nás. Politici donekonečna hovoří o hospodářských i sociálních dopadech současné finanční krize, přitom však většina z nich stále přehlíží její katastrofální účinky na lidské zdraví. Ve skutečnosti neblahé efekty krize mnohdy ještě zhoršují přijímáním tvrdých úsporných opatření a omezováním klíčových sociálních programů v době, kdy je lidé nejvíce potřebují. Stuckler a Basu v provokativní knize přehledně dokládají, že pomýlená politická rozhodnutí a ekonomická opatření přijatá v době recese ve snaze o vyrovnání rozpočtů a podpoření finančních trhů vedou ke vzniku skutečných epidemií – počínaje růstem počtu sebevražd a konče rychlým šířením nákazy HIV –, které devastují zdraví a životy tisíců obyvatel právě těch zemí, v nichž byla příliš úsporná opatření uvedena do praxe. Autoři však také poukazují na existenci alternativního přístupu, jehož efektivitu potvrzují konkrétní příklady. Dokazují, že investice do sociálního zabezpečení, podpory programů pro nezaměstnané a důchodce a do podpory bydlení zvyšují zdraví obyvatelstva a přitom nevylučují ekonomický růst. Veřejné blaho tedy nemusí být obětováno fiskálnímu zdraví. Ekonomika života a smrti – Proč úsporná opatření zabíjí - Sanjay Basu, David Stuckler od nakladatelství Emitos v kategorii | | Politologie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.