Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen David Reinhaus: Techniky učení

Knihy naučná literatura

David Reinhaus: Techniky učení

Hodnocení: 1x
  • 4

Z obsahu O autorovi 7 Předmluva 9 Kapitola 1 Učení podle individuálních dispozic 11 Co to znamená "učit se"? 13 Co se děje v našem mozku 14 Naše paměť 15 Nejdůležitější principy učení 17 Jaký způsob učení je pro vás nejvhodnější? 24 Vyhodnocení 26 Kapitola 2 Správná strategie učení 33 Jak získat motivaci 35 ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Techniky učení
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? David Reinhaus: Techniky učení koupíte i tady

Specifikace David Reinhaus: Techniky učení

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 57 Kč

V knize TECHNIKY UČENÍ - JAK SE SNADNĚJI UČIT A VÍCE SI PAMATOVAT se dozvíte: - co to znamená "učit se" a jak funguje váš mozek, - jaké jsou nejdůležitější principy učení a jak si vybrat ty nejlepší pro vás, - jak je to s vytyčováním cílů a odměnami, - jak si naplánovat učení a sestavit harmonogram, - co způsobuje stres při učení a jak mu předcházet, - jak pracovat s poznámkami, myšlenkovými mapami, výukovými plakáty apod., - jaké existují paměťové techniky a jak s nimi pracovat. Publikace je určena » ... a dál?

Produkt David Reinhaus: Techniky učení

David Reinhaus: Techniky učení - parametry

Název produktu: David Reinhaus: Techniky učení
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 57 Kč
Maximální cena: 169 Kč
Ušetríte až: 112 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Z obsahu O autorovi 7 Předmluva 9 Kapitola 1 Učení podle individuálních dispozic 11 Co to znamená "učit se"? 13 Co se děje v našem mozku 14 Naše paměť 15 Nejdůležitější principy učení 17 Jaký způsob učení je pro vás nejvhodnější? 24 Vyhodnocení 26 Kapitola 2 Správná strategie učení 33 Jak získat motivaci 35 Vytyčte si cíle 35 Všichni se chceme učit 38 Jsou odměny užitečné? 39 Jak odhadujete své šance na úspěch? 39 Jak si učení rozvrhnout 41 Zhodnocení situace 42 Sestavte si harmonogram 43 Rozdělte si učivo do bloků 43 Plánování přestávek 46 Udělejte si na učení čas 48 Jak se bránit vyrušení 49 Stres - výhoda, nebo překážka? 51 Co způsobuje stres 51 Jak předejít dlouhodobému stresu 52 Jak překonat strach ze zkoušky 53 Zajistěte si pro učení optimální podmínky 54 Jídlo a pití 55 Dostatek spánku 55 Jak vypadá ideální místo pro učení 56 Kapitola 3 Získávání a strukturování nových poznatků 61 Výběr textů: rychlé roztřídění materiálů 63 Techniky rychlého čtení: jak se zběžně zorientovat v textu 64 Rychločtení 65 Metoda SQ3R: jak proniknout do textu 67 Techniky zatrhávání v textu: jak text opticky strukturovat 69 Poznámky: jak si zaznamenávat informace 70 Myšlenková mapa: aktivujte své dosavadní znalosti 71 Jak postupovat 72 Výukové plakáty: vizualizace vědomostí 74 Jak postupovat 75 Kapitola 4 Jak si nové poznatky vštípit do paměti 79 K čemu vám poslouží paměťové techniky? 81 Technika loci: využívejte prostorové kotvy 81 Zvolte si vhodné místo 82 Začněte jednoduchým cvičením 82 Využití při učení 83 Metody řetězení: propojte si informace 84 Řetězec asociací: propojení pojmů 84 Technika příběhů: zapamatujte si pojmy s pomocí logiky 85 Číselné řady: jak si zapamatovat čísla 86 Systém číslo-symbol 86 Systém číslo-rým 87 Metoda klíčových slov: jak si zapamatovat slovíčka 88 Kartičky s informacemi: jak se naučit detaily 89 Pracujte s kartičkami systematicky 90 Diktafon: učte se ušima 92 Co si můžete nahrát? 92 Jak postupovat 92 Učení ve skupině: užitečná spolupráce 93 Software a internet: interaktivní učení 94 Videofeedback: optická kontrola učení 96 Literatura 101 Doporučená literatura 103   O autorovi David Reinhaus je diplomovaný psycholog a působí jako nezávislý trenér a poradce v oblasti osobního rozvoje i rozvoje organizací. Soustředí se především na personalistiku a na práci s vedoucími pracovníky i s týmy. Využívá přitom ověřených poznatků z oblasti metod učení a výuky. K jeho klientům patří mezinárodní koncerny, respektované osobnosti i veřejné instituce. Kromě toho také poskytuje poradenství politikům. Více o autorovi najdete na stránkách www.reinhaus.com.   Anotace V knize TECHNIKY UČENÍ - JAK SE SNADNĚJI UČIT A VÍCE SI PAMATOVAT se dozvíte: - co to znamená "učit se" a jak funguje váš mozek, - jaké jsou nejdůležitější principy učení a jak si vybrat ty nejlepší pro vás, - jak je to s vytyčováním cílů a odměnami, - jak si naplánovat učení a sestavit harmonogram, - co způsobuje stres při učení a jak mu předcházet, - jak pracovat s poznámkami, myšlenk


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.