Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen David Klinghoffer: Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu

Knihy naučná literatura

David Klinghoffer: Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu - David Klinghoffer. Proč Židé zavrhli Ježíše? Jaké reálné důvody mohly Židy vést k tomu, že se od Ježíše odvrátili nebo se proti němu postavili? Proč odmítali křesťanskou cestu ke spáse se sveřepostí, v níž křesťané často spatřovali zatvrzelost či ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Proč Židé zavrhli Ježíš..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? David Klinghoffer: Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu koupíte i tady

Specifikace David Klinghoffer: Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 195 Kč

Proč Židé zavrhli Ježíše? Jaké reálné důvody mohly Židy vést k tomu, že se od Ježíše odvrátili nebo se proti němu postavili? Proč odmítali křesťanskou cestu ke spáse se sveřepostí, v níž křesťané čast ... a dál?

Produkt David Klinghoffer: Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu

David Klinghoffer: Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu - parametry

Název produktu: David Klinghoffer: Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 195 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 104 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu - David Klinghoffer. Proč Židé zavrhli Ježíše? Jaké reálné důvody mohly Židy vést k tomu, že se od Ježíše odvrátili nebo se proti němu postavili? Proč odmítali křesťanskou cestu ke spáse se sveřepostí, v níž křesťané často spatřovali zatvrzelost či zlovolnost? Mohou, nebo nemohou být právem obviňováni, že Ježíše zabili? David Klinghoffer si ve své provokativní a odvážné knize předsevzal najít odpověď na otázku, která je předmětem vášnivých sporů a polemik po staletí. Svůj historický výklad začíná přiblížením judaismu v době bezprostředně předtím, než Ježíš poprvé veřejně vystoupil, poté zevrubně popisuje reakci, s níž se Ježíš setkal u Židů, následně se zamýšlí nad možným podílem židovského národa na jeho smrti. V další části pátrá po důvodech, proč Židé tak ostře odmítli apoštola Pavla, analyzuje vývoj, který ježíšovský spor nabral v talmudickém období a středověku, a konečně si klade otázku, proč neshody přetrvávají až do současnosti. Publikace Proč Židé zavrhli Ježíše je první knihou, která na základě zevrubného studia historických pramenů předkládá příběh ježíšovského sporu, který spolu Židé a křesťané vedou již dva tisíce let a který trvá dodnes. „Nikdo nepopírá – ani Židé, ani křesťané – že židovské zavržení Ježíše a potažmo celého křesťanství mělo zásadní duchovní důsledky pro obě strany. Křesťané nelibě nesli, že Židé odmítli uznat Ježíše za Mesiáše, zatímco na Židy a celý judaismus měla hluboký dopad vláda křesťanství v Evropě. Jaké jsou skutečné dějinné důsledky tohoto zavržení?“ Publikace: Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu - David Klinghoffer. Zlomový bod v dějinách Západu - RYBKA PUBLISHERS - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná bez přebalu matná - 304 str. - ISBN: 978-80-87067-60


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.