Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen David Kalhous: České země za prvních Přemyslovců v 10. - 12. století

Učebnice/Odborná literatura

David Kalhous: České země za prvních Přemyslovců v 10. - 12. století

Hodnocení: 1x
  • 4

České země za prvních Přemyslovců v 10.–12. století, II. díl - Kalhous David. České země za prvních Přemyslovců v 10.–12. století, II. díl Zatímco první díl knihy České země za prvních Přemyslovců v 10.–12. století se věnoval spíše politickým dějinám, sledoval počátky přemyslovské moci a zabýval se snahou Přemyslovců ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? David Kalhous: České země za prvních Přemyslovců v 10. - 12. století koupíte i tady

Specifikace David Kalhous: České země za prvních Přemyslovců v 10. - 12. století

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 266 Kč

Zatímco první díl knihy České země za prvních Přemyslovců v 10.–12. století se věnoval spíše politickým dějinám, bude druhý díl věnován praktičtějším problémům. ... a dál?

Produkt David Kalhous: České země za prvních Přemyslovců v 10. - 12. století

David Kalhous: České země za prvních Přemyslovců v 10. - 12. století - parametry

Název produktu: David Kalhous: České země za prvních Přemyslovců v 10. - 12. století
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 266 Kč
Maximální cena: 390 Kč
Ušetríte až: 124 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

České země za prvních Přemyslovců v 10.–12. století, II. díl - Kalhous David. České země za prvních Přemyslovců v 10.–12. století, II. díl Zatímco první díl knihy České země za prvních Přemyslovců v 10.–12. století se věnoval spíše politickým dějinám, sledoval počátky přemyslovské moci a zabýval se snahou Přemyslovců získat pro svůj rod co nejprestižnější postavení v rámci říše, bude druhý díl věnován praktičtějším problémům. Viděli jsme, jak vnímali české země říšští kronikáři a jak tento obraz "Boheman" v raně středověkých pramenech mohl přispívat k utváření jejich identity. Jaké praktické doklady vzájemné komunikace mezi českými zeměmi a říše ale máme? Na tuto otázku bude me odpovídat s pomocí stop, které po sobě zanechal kult svatého Václava, konkrétně se budeme zabývat slavnostními svěceními kostelů, kde byly chovány jeho ostatky, vydáme se i po stopách rukopisů václavských legend. Vazby se však odrážejí i v hmotné kultuře. Cenným vodítkem jsou zde zejména stavby, jejichž studiem historikové umění dokládají přítomnost vzorů a vedou nás nepřímo k poznání vzájemného transferu myšlenek i pracovních postupů. Jak je to s možným vlivem kultury jižní a východní kultury nastiňuje na příkladě sporu o staroslověnskou liturgii a písemnictví následující kapitola. Vláda a moc jsou důležité jevy společenského života. Jaké byly asi hranice knížecí moci? Jaké prostředky kníže využíval k vládě, komu vládl a co jej limitovalo při výkonu moci? To je série otázek, jež vždy hýbala humanitními obory a i dnes rozviřuje diskusi mezi domácími medievisty. Určitá vodítka nabízí trojice kapitol, které se jednak zabývají staršími diskusemi, jednak praktickými limity života v raném středověku, jednak strukturou tehdejší společnosti a její dynamikou. Nikdo nemůže zpochybnit význam írkve ve středověku. Proto bude následující dvojice kapitol věnována jednak vzniku základních církevních struktur (biskupství, počátky farní organizace), jednak počátkům a rozvoji klášterního života. Knihu uzavře komentovaná bibliografie. České země za prvních Přemyslovců v 10.–12. století, II. díl - Kalhous David od nakladatelství v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.