MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen David Jan Žák: Návrat Krále Šumavy

Próza - beletrie

David Jan Žák: Návrat Krále Šumavy

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788087260395

Návrat Krále Šumavy - Román o Josefu Hasilovi - David Jan Žák Životopisný román o Josefu Hasilovi, nepolapitelném převaděči, kterého samotná StB označovala jako Krále Šumavy, vychází z jeho vlastních vzpomínek, svědectví pamětníků i archivních dokumentů. Jedná se o dosud nejrozsáhlejší literární rekonstrukci téměř ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 2.15239
skladem

Jaké má kniha
Návrat Krále Šumavy
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen David Jan Žák: Návrat Krále Šumavy

Čerstvá hodnocení David Jan Žák: Návrat Krále Šumavy

  • 5

Optex96, 25. listopadu 2015

Skvělá knížka, která mi zase připomněla, že komunisti byli zrůdy. Trochu se podobala knize Zatím dobrý od Jana Nováka. Zasloužila by si film, některé pasáže jsou úplné filmové scény. Rozhodně doporučuju!


Specifikace David Jan Žák: Návrat Krále Šumavy

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 279 Kč

Životopisný román o Josefu Hasilovi, nepolapitelném převaděči, kterého samotná StB označovala jako Krále Šumavy, vychází z jeho vlastních vzpomínek, svědectví pamětníků i archivních dokumentů. ... a dál?

Produkt David Jan Žák: Návrat Krále Šumavy

David Jan Žák: Návrat Krále Šumavy - parametry

Název produktu: David Jan Žák: Návrat Krále Šumavy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 279 Kč
Maximální cena: 309 Kč
Ušetríte až: 30 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Návrat Krále Šumavy - Román o Josefu Hasilovi - David Jan Žák Životopisný román o Josefu Hasilovi, nepolapitelném převaděči, kterého samotná StB označovala jako Krále Šumavy, vychází z jeho vlastních vzpomínek, svědectví pamětníků i archivních dokumentů. Jedná se o dosud nejrozsáhlejší literární rekonstrukci téměř neuvěřitelného příběhu muže, který po válce nejprve pomáhal střežit hranici v policejní uniformě tehdejšího Sboru národní bezpečnosti, ale po únoru 1948 se stal jeho nejobávanějším soupeřem. Vedle špionážně-politického pozadí přináší román také příběhy. Hasilovy početné rodiny a jeho osudových žen. Kniha tak zachycuje nejen výjimečný lidský osud, ale rovněž dramatické události spojené se vznikem nechvalně známé železné opony a je poctou všem mužům a ženám, kteří se statečně postavili politické zvůli a tyranii. Na motivy románu vznikla stejnojmenná komiksová trilogie. „Dosud nejlepší Žákův román poctivě ukazuje veliký příběh, v němž se prolíná dokument s fikcí. Čtivé, silné, autentické dílo.“ (Lidové noviny) Josef Hasil (1924–2019) V říjnu 1948 byl zatčen a posléze odsouzen za nelegální převádění na Západ. Po útěku z pracovního tábora začal v Bavorsku pracovat pro americkou zpravodajskou službu jako agent-chodec. Na Šumavě takříkajíc před očima pohraničníků a StB se mu podařilo vytvořit hustou síť spolupracovníků a informátorů. Po vybudování železné opony odešel v roce 1954 o Spojených států, kde strávil zbytek života. V roce 2001 byl prezidentem Václavem Havlem vyznamenán Medailí Za hrdinství. David Jan Žák (1971 v Prachaticích) Prozaik a básník, původní profesí novinář. V nakladatelství Labyrint vydal novelu Axe Africa (2006), krimi thriller ze Šumavy Ticho (2009) a rozsáhlou literární reportáž k novému vydání románu Král Šumavy (2013) od Rudolfa Kalčíka. V současné době vyučuje výtvarný obor na ZUŠ v Prachaticích. Se svou rodinou žije na Šumavě. z kategorie Knihy | Beletrie | Česká a slovenská beletrie od Labyrint naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Recenze David Jan Žák: Návrat Krále Šumavy

Optex96, 25. listopadu 2015Skvělá knížka, která mi zase připomněla, že komunisti byli zrůdy. Trochu se podobala knize Zatím dobrý od Jana Nováka. Zasloužila by si film, některé pasáže jsou úplné filmové scény. Rozhodně doporučuju!
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro David Jan Žák: Návrat Krále Šumavy

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.