Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen David Epstein: Sportovní gen

Knihy naučná literatura

David Epstein: Sportovní gen

Hodnocení: 1x
  • 4

Jsou hvězdy jako je Usain Bolt či Michael Phelps genetičtí mutanti fascinující svými výkony celý svět, nebo jsou to normální lidé, kteří jen překračují své biologické limity odhodláním a nekončícím tréninkem?V této nejpřevratnější sportovní publikaciposledních let autor mimo jiné zpochybňuje známé pravidlo 10 tisíc ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89399
skladem

Jaké má kniha
Sportovní gen
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? David Epstein: Sportovní gen koupíte i tady

Specifikace David Epstein: Sportovní gen

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 278 Kč

V této nejpřevratnější sportovní publikaci posledních let autor poukazuje na to, že ve sportu hraje roli mnoho faktorů, jako je například genetická výbava, původ vašich předků, rasa, délka končetin, hormonální činnost a další překvapivá zjištění. ... a dál?

Produkt David Epstein: Sportovní gen

David Epstein: Sportovní gen - parametry

Název produktu: David Epstein: Sportovní gen
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 278 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 121 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jsou hvězdy jako je Usain Bolt či Michael Phelps genetičtí mutanti fascinující svými výkony celý svět, nebo jsou to normální lidé, kteří jen překračují své biologické limity odhodláním a nekončícím tréninkem?V této nejpřevratnější sportovní publikaciposledních let autor mimo jiné zpochybňuje známé pravidlo 10 tisíc hodin tréninku vedoucích k mistrovství. Ukazuje, že ve sportu hraje roli mnoho dalších faktorů, jako je například délka končetin, nadmořská výška místa, kde se nacházíte, dědičná choroba či původvašich předků. Nebojí se otevřít i témata dnes vnímána spíše jako kontroverzní, tzn. vliv pohlaví či rasy sportovce na jeho sportovní dispozice.V knize naleznete mimo jiné odpovědi na mnoho překvapivých otázek:- Existují vědecké důvody, proč ve sportuoddělovat výkony mužů a žen?- Jsou černí sportovci geneticky předurčení na to, aby vynikali ve sprintu i vytrvalostním běhu? Jak jejich výkony ovlivnilo místo původu, či to, zda jejich předkové byli otroky odvlečenými z afrického kontinentu?- Máme provádětgenetické testy malých dětí, abychom zjistili, v jakém druhu sportu mají šanci excelovat?- Pomohou testy DNA předvídat, komu hrozí zranění, poškození mozku nebo dokonce smrt během sportování?Autor putuje od rovníku až za polární kruh, hovoří s přednímivědci a olympijskými vítězi, odhaluje jejich osobní příběhy, nachází nečekané souvislosti. Po přečtení tohoto bestselleru číslo 1 na pomezí sportu, genetiky i psychologie začnete sportovní výkony světových špiček posuzovat zcela novým pohledem. David Epstein je oceňovaný investigativní novinář píšící o sportovních vědách, medicíně a olympijských sportech. Dříve pracoval jako odborný redaktor v časopise Sports Illustrated. Kniha Sportovní gen je jeho první kniha, která obdržela titul nejlepší non-fiction kniha roku2013 podle deníku The Washington Post a týdeníku Publishers Weekly, a mnoho dalších ocenění.Kniha Sportovní Gen od Davida Epsteina je zajímavým čtením. Autor v něm polemizuje o neustále probíhající debatě nature vs. nurture tedy o tom, do jaké míryjsou nám předpoklady pro špičkový sportovní výkon vrozené a do jaké míry se jim můžeme naučit. Předkládané výzkumy se vždy odehrávají ve sportovním prostředí. Věčná polemika o tom, zda nad námi vládne spíš příroda a naše geny nebo zda jsme sami tvůrci svébudoucnosti, samozřejmě nespěje k jasnému závěru. Nicméně autorovi se daří dobře nastínit to, co již o některých oblastech sportovního výkonu víme, a tyto závěry jsou více než zajímavé. Otázka předurčování sportovních talentů pomocí genetiky je díky její složitostiještě daleko před námi a autorovy závěry jsou mi v tomto ohledu blízké. Proč bychom se při hledání sportovních talentů měli zajímat o složité genetické testování, když většina klíčových prvků s ohledem na sportovní talent je zřejmá důsledným pozorováním jedince?Ponechme si radost z okamžiku a nevědomost budoucnosti a přestaňme se pídit po budoucích sportovních hvězdách. Pokud totiž u dětí sportovní vývoj uspěcháme, jejich budoucnost bude


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.