Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen David Dalton: Kdo je ten chlap?

Učebnice/Odborná literatura

David Dalton: Kdo je ten chlap?

Hodnocení: 1x
  • 4

Ať už chcete nebo nechcete zjistit "Kdo je ten chlap", rozhodně si nenechte ujít další povedený kousek od Davida Daltona. Právem je jeho dílo označováno za jednu z nejlepších biografií. Často nezodpovězené otazníky a Daltonova neurčitost vás nenechají spát. Velké vyžití v textu najdou i amatérští znalci, díky početným odkazům na texty Dylanových písní. Zbývá už snad jen dodat, že po přečtení knihy si budete klást otázku, zda Dalton není jen Dylanův pseudonym díky obsáhlosti a detailnosti díla. více podrobností

Radost vám udělá:
  • 4.8916
skladem

Jaké má kniha
Kdo je ten chlap?
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? David Dalton: Kdo je ten chlap? koupíte i tady

Specifikace David Dalton: Kdo je ten chlap?

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 287 Kč

Jedna z nejlepších knih, které byly dosud napsány o Bobu Dylanovi. Daltonův styl psaní je sám o sobě unikátní, jde do hloubky, soustřeďuje se na podstatné a zároveň dokáže bavit. ... a dál?

Produkt David Dalton: Kdo je ten chlap?

David Dalton: Kdo je ten chlap? - parametry

Název produktu: David Dalton: Kdo je ten chlap?
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 287 Kč
Maximální cena: 448 Kč
Ušetríte až: 161 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jedna z nejlepších biografií, které byly kdy napsány o Bobu Dylanovi, vyniká originálním pojetím a obrazným jazykem. Bob Dylan hraje už půl století prvořadou roli ve vývoji populární hudby a nejednou určoval směr, jímž se bude rock či folk ubírat. Podobně významných umělců není mnoho a ještě míň je těch, jejichž dílo je po celou dobu jejich kariéry neustále podrobováno nadšenému zkoumání. Dylan přesto zůstává v mnoha ohledech tajemnou záhadou. Kdo je tím „skutečným“ Bobem Dylanem? Je to Bobby Zimmerman, adolescent toužící uniknout z dusivé atmosféry amerického maloměsta, plagiátor Woodyho Guthrieho okouzlující počátkem šedesátých let folkové publikum v kavárnách Greenwich Village, folkový mesiáš, znovuzrozený křesťan, elvisovský Dylan, Jack Fate z filmu Inkognito nebo živý národní poklad? Kdo je ten chlap? – Tu otázku si položil Dylan sám v písničce „Ballad of a Thin Man“ ze slavného alba Highway 61 Revisited.

Respektovaný autor David Dalton vykresluje detailní portrét rockové ikony a důmyslně odhaluje hazardní hry, které Dylan během své kariéry provádí s vlastní osobností. Dalton píše zasvěceným a provokativním stylem, který je prosycen poetickými obrazy, nečekanými kulturními souvislostmi i ironickým humorem.

Kniha Kdo je ten chlap?, citlivě přeložená Ladislavem Šenkyříkem, sleduje Dylanův imaginativní život, je plná Daltonových pronikavých postřehů, které zbavují falešného pozlátka mnohé dylanovské mýty, a propojuje průběh skutečných událostí s názory jak Dylana samého, tak těch, kteří mu stáli a stojí v životě nejblíž. Čerpá ze svědectví Dylanových přátel a spolupracovníků – včetně Marianne Faithfullové, Allena Ginsberga, Petera Stampfela, Larryho „Ratso“ Slomana, Erika Andersena, Nata Hentoffa, Andrewa Oldhama, Nata Finkelsteina a dalších – a nabízí zcela nový pohled na tohoto muže, jeho mýtus a hudební éru, k jejímž hlavním protagonistům patřil a stále patří.

Jedna z nejlepších knih, které byly dosud napsány o Bobu Dylanovi.Recenze „Poutavá četba, od níž se nelze odtrhnout… Podobný přístup by se v méně schopných rukou rozdrolil a rozpadl, ale Dalton odvedl fantasticky skvělou práci.“ – Publishers Weekly

„James Joyce stříknutý blues, voodoo a Jimim Hendrixem. Proust by něco takového napsat nemohl.“ – The Herald (Glasgow)

„Dalton píše jako šílený, zanícený básník. Jsou to pronikavé a strhující obrazy.“ – Oliver Stone

„První opravdu hipsterská analýza absolutního hipstera.“ – Lenny Kaye


Publikace: Kdo je ten chlap? - Hledání skutečného Boba Dylana. Jedna z nejlepších knih, které byly dosud napsány o Bobu Dylanovi.

Daltonův styl psaní je sám o sobě unikátní, jde do hloubky,

soustřeďuje se na podstatné a zároveň dokáže bavit. Autor sestavuje

komplexní portrét jedinečného mohykána, který je už přes půl

století jedním z hlavních katalyzátorů neustále se měnícího dění na

světové hudební scéně. Existuje jen málo umělců, kteří by měli tak

rozsáhlou fanouškovskou základnu, b


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.