Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Dante Alighieri: Božská komedie

Próza - beletrie

Dante Alighieri: Božská komedie

Hodnocení: 1x
  • 4

Na začátku Božské komedie se autorovo alter ego ocitne v temném lese symbolizujícím jeho hříchy. Ačkoliv se snaží dostat ke světlu, velmi brzy zjistí, že cestu mu blokují pýcha, smyslnost a chamtivost zobrazené jako lev, pardál a vlčice. Zoufalý Dante se musí vrátit zpět, ale po chvíli se mu zjeví slavný ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Božská komedie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Dante Alighieri: Božská komedie koupíte i tady

Specifikace Dante Alighieri: Božská komedie

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 233 Kč

Děj slavné alegorické básnické skladby se odehrává o Velikonocích roku 1300, kdy autor zabloudí v lese a dostane se k branám pekla. Se svým průvodcem, antickým básníkem Vergiliem, prochází Dante napře ... a dál?

Produkt Dante Alighieri: Božská komedie

Dante Alighieri: Božská komedie - parametry

Název produktu: Dante Alighieri: Božská komedie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 233 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 66 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Na začátku Božské komedie se autorovo alter ego ocitne v temném lese symbolizujícím jeho hříchy. Ačkoliv se snaží dostat ke světlu, velmi brzy zjistí, že cestu mu blokují pýcha, smyslnost a chamtivost zobrazené jako lev, pardál a vlčice. Zoufalý Dante se musí vrátit zpět, ale po chvíli se mu zjeví slavný římský básník Vergilius. Ten se stane jeho průvodcem na cestě z Pekla přes Očistec až ke spáse. Dílem autor vzdává hold své zesnulé lásce Beatrice a zároveň vytváří alegorický obraz středověkého světa plného konfliktů a úpadku hodnot. Kniha patří mezi nesmrtelná díla italské literatury a významně ovlivnila celou evropskou kulturu. Její první část věnovaná Podsvětí byla mimo jiné inspirací světoznámého bestselleru Dana Browna Inferno.Úryvek Cíl zloby každé, jež zášť nebes budí,

    jest bezpráví, za kterým člověk slídí,

    když jiné násilím neb klamem trudí.

A klam že bývá vlastní vinou lidí,

   víc Bůh jej tresce, proto nejníž ztmělý

   tvůj šejdíře zrak v mukách větších vidí.

Jest násilníků pln kruh první celý;

    leč trojí můž’ být násilí v své zlobě,

    tož na tři menší kruhy on se dělí.

Lze proti Bohu, bližnímu a sobě

   být násilným; buď na těle či jmění,

   jak nyní zřejmý důvod podám tobě.

Na bližním násilí jest poranění

   neb vražda, násilím na statku jeho

   jest loupež…

Božská komedie - Dante Alighieri. Děj slavné alegorické básnické skladby se odehrává o Velikonocích roku 1300, kdy autor zabloudí v lese a dostane se k branám pekla. Se svým průvodcem, antickým básníkem Vergiliem, prochází Dante napřed devíti kruhy pekla a očistcem. Setkává se zde s historickými osobnostmi, které zde musí pykat za své hříchy. Poté, v doprovodu krásné Beatrice, vstoupí básník do ráje. Básnická skladba „Komedie“, které dal Danteho současník Giovanni Bocaccio přízvisko „Božská“ se stala inspirací pro umělce od renesance až po současnost. Božská komedie - Dante Alighieri od nakladatelství En Face v kategorii Beletrie | Poezie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.