Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen Daniela Krolupperová: Zákeřné keře

Knihy pro děti a mládež

Daniela Krolupperová: Zákeřné keře

Hodnocení: 2x
  • 4

Cílem knížky je formou jednoduchého pohádkového příběhu seznámit děti s nejběžnějšími jedovatými rostlinami v jejich okolí. Malá víla Vincencie je zakleta zlým čarodějem Rulíkem Zlomocným. Kouzlo může zlomit pouze ten, kdo rozpozná všechny rostliny použité v čarovném věnci, pomocí kterého Rulík Vincencii ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Zákeřné keře
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Daniela Krolupperová: Zákeřné keře koupíte i tady

Specifikace Daniela Krolupperová: Zákeřné keře

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 164 Kč

Cílem knížky je formou jednoduchého pohádkového příběhu seznámit děti s nejběžnějšími jedovatými rostlinami v jejich okolí. Malá víla Vincencie je zakleta zlým čarodějem Rulíkem Zlomocným. Kouzlo mů ... a dál?

Produkt Daniela Krolupperová: Zákeřné keře

Daniela Krolupperová: Zákeřné keře - parametry

Název produktu: Daniela Krolupperová: Zákeřné keře
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 164 Kč
Maximální cena: 295 Kč
Ušetríte až: 131 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 2 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Cílem knížky je formou jednoduchého pohádkového příběhu seznámit děti s nejběžnějšími jedovatými rostlinami v jejich okolí. Malá víla Vincencie je zakleta zlým čarodějem Rulíkem Zlomocným. Kouzlo může zlomit pouze ten, kdo rozpozná všechny rostliny použité v čarovném věnci, pomocí kterého Rulík Vincencii zaklel. Usušené listy a bobule z věnce se musí vrátit keři, ze kterého pocházejí. Ostatní víly nakonec postupně všechny keře najdou, úkol splní a Vincencie šťastně vyvázne ze spárů zlého čaroděje. Kniha je určena dětem mladšího školního věku, předškolákům a jejich rodičům. Poslouží také učitelkám v mateřských školách.Daniela Krolupperová je překladatelka, novinářka, spisovatelka, za dětské knížky získala v letech 2003 a 2006 Cenu učitelů. V Portálu vyšla její kniha Putování za nejmocnějším kouzlem (2007).Ukázky z knihy si můžete přečíst v příloze (viz záložka ke stažení). Náš názorLéto a prázdniny jsou obdobím, kdy děti více než kdy jindy běhají ve volné přírodě. Přirozenou dětskou zvídavost a zvědavost je však třeba nejen podporovat, ale také předat dětem znalosti, aby se jim jejich zvídavost nevymstila. Za tímto účelem také vznikla originální kniha Zákeřné keře, která seznamuje děti s nejběžnějšími jedovatými keři.Kniha je zpracovaná formou příběhu zakleté víly Vincencie, kterou se ostatní víly a skřítci snaží osvobodit a přitom poznávají zákeřné keře. Každá kapitola se věnuje jednomu keři. Úvodem kapitoly je „grafický list", výtvarně velmi pěkně zpracovaná stručná charakteristika keře: fotografie keře a nakreslené jeho charakteristické znaky (ve stylu historických herbářů). K této vizuální prezentaci je připojeno několik klíčových informací, podle kterých se keř dá rozpoznat. Na konec kapitoly jsou připraveny otázky, které prověří, nakolik si čtenář poznatky o jedovatém keři zapamatoval.Na závěr knihy je připravena malá hra - úkol najít na obrázkovém plánku krajiny s příběhem keře, o kterých byla v knize řeč.Krásná a originální kniha. Kromě dobrého nápadu, jak knihu zpracovat (příběh kombinovaný s informacemi o keřích), vyniká zejména grafickým zpracováním. Ilustrace jsou skutečně nádherné a jednoznačně vyčnívající nad průměr běžné knižní produkce, neobvykle využívají přírodní prvky, snový styl starých herbářů apod. Jedinou výtkou této knize by snad mohlo být, že jak ilustracemi, tak i volbou příběhu a jmen hlavních postav (víly Vincencie, Cecílie, Emílie...) zaujme spíše holčičky, ačkoliv téma jako takové je důležité samozřejmě i pro chlapce. Pohádka - PORTÁL - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná bez přebalu matná - 88 str. - ISBN: 978-80-7367-660-5 - Kniha Daniela KrolupperováPohádkaPORTÁL 2010Kniha, čeština, 88 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.