Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Daniel Raus: Píseň písní - Píseň Šalamounova

Próza - beletrie

Daniel Raus: Píseň písní - Píseň Šalamounova

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Píseň písní - Píseň Šalamounova - přebásnění a průvodní text - Daniel Raus. “Budete-li mít doma jenom jednu knihu poezie, měla by to být Píseň písní…”, říká Daniel Raus, autor nové varianty Písně Šalamounovy. Píseň písní patří k největším klenotům světové poezie. Kniha Daniela Rause je parafrází původní ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83649

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Daniel Raus: Píseň písní - Píseň Šalamounova

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 83 Kč

Publikace: Píseň písní - Píseň Šalamounova - přebásnění a průvodní text - Daniel Raus. “Budete-li mít doma jenom jednu knihu poezie, měla by to být Píseň písní…”, říká Daniel Raus, autor nové varianty Písně Šalamounovy. Píseň písní patří k největším klenotům světové poezie. Kniha Daniela Rause je parafrází původní biblické písně. Autorův odstup od starozákonní předlohy vedl paradoxně k oživení krásy Písně písní v té intenzitě, jak ji mohli vnímat někdejší posluchači. V závěru knihy doplnil autor historii Písně » ... a dál?

Produkt Daniel Raus: Píseň písní - Píseň Šalamounova

Daniel Raus: Píseň písní - Píseň Šalamounova - parametry

Název produktu: Daniel Raus: Píseň písní - Píseň Šalamounova
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 83 Kč
Maximální cena: 217 Kč
Ušetríte až: 134 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Píseň písní - Píseň Šalamounova - přebásnění a průvodní text - Daniel Raus. “Budete-li mít doma jenom jednu knihu poezie, měla by to být Píseň

písní…”, říká Daniel Raus, autor nové varianty Písně Šalamounovy.

Píseň písní patří k největším klenotům světové poezie. Kniha

Daniela Rause je parafrází původní biblické písně. Autorův odstup

od starozákonní předlohy vedl paradoxně k oživení krásy Písně písní

v té intenzitě, jak ji mohli vnímat někdejší posluchači. V závěru

knihy doplnil autor historii Písně Šalamounovy, její zařazení do

souborů židovských a křesťanských svatých knih a následné

interpretace. Publikace: Píseň písní - Píseň Šalamounova - přebásnění a průvodní text - Daniel Raus. Autor : Daniel Raus, "Budete-li mít doma jenom jednu knihu poezie, měla by to být Píseň písní…", říká Daniel Raus, autor nové varianty Písně Šalamounovy.

Zároveň platí, že krása a poetika Písně písní nejlépe vynikne v přebásnění. Kniha Daniela Rause je proto parafrází a dává přednost poetickému půvabu a srozumitelnosti před věrností původnímu textu. Autorův odstup od předlohy vedl paradoxně k oživení krásy Písně písní

Druh sortimentu : Kniha, Píseň písní, Jazyk : Čeština, Počet stran : 104 Daniel RausGplusG 2006Kniha, čeština, 104 stranParafráze původní biblické písně. Vypráví o hledání čisté lásky bez postranních úmyslů.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.