Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Daniel Jakubíček: Literatura v souvislostech pro SŠ 2 - Učebnice

Učebnice/Odborná literatura

Daniel Jakubíček: Literatura v souvislostech pro SŠ 2 - Učebnice

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Literatura v souvislostech pro SŠ 2 /UČ + elektronická čítanka/ - Daniel Jakubíček. Učebnice + elektronická čítanka (ke stažení na www.flexilearn.cz) Učebnice Celobarevná učebnice přináší pohled na literaturu z hlediska literárních i mimoliterárních souvislostí. Obsahuje základy literární historie, teorie ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Literatura v souvislost..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Daniel Jakubíček: Literatura v souvislostech pro SŠ 2 - Učebnice koupíte i tady

Specifikace Daniel Jakubíček: Literatura v souvislostech pro SŠ 2 - Učebnice

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 206 Kč

Celobarevná učebnice přináší pohled na literaturu z hlediska literárních i mimoliterárních souvislostí. Obsahuje základy literární historie, teorie a kritiky, kulturní a společenský přehled, informace o dobových skutečnostech, autorech a jejich tvorbě, poukazuje na žánrovou a tematickou pestrost. Součástí učebnice je elektronická čítanka. Stahujte na www.flexilearn.cz. Výkladová část je doprovázena bohatým poznámkovým aparátem (doplňující údaje, vysvětlivky, mezipředmětové vztahy, » ... a dál?

Produkt Daniel Jakubíček: Literatura v souvislostech pro SŠ 2 - Učebnice

Daniel Jakubíček: Literatura v souvislostech pro SŠ 2 - Učebnice - parametry

Název produktu: Daniel Jakubíček: Literatura v souvislostech pro SŠ 2 - Učebnice
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 206 Kč
Maximální cena: 400 Kč
Ušetríte až: 194 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Literatura v souvislostech pro SŠ 2 /UČ + elektronická čítanka/ - Daniel Jakubíček. Učebnice + elektronická čítanka (ke stažení na www.flexilearn.cz) Učebnice Celobarevná učebnice přináší pohled na literaturu z hlediska literárních i mimoliterárních souvislostí. Obsahuje základy literární historie, teorie a kritiky, kulturní a společenský přehled, informace o dobových skutečnostech, autorech a jejich tvorbě, poukazuje na žánrovou a tematickou pestrost.

Výkladová část je doprovázena bohatým poznámkovým aparátem (doplňující údaje, vysvětlivky, mezipředmětové vztahy, motivační aktivity, rozšiřující otázky a úkoly, studijní a čtenářské tipy, náměty na další práci) i ukázkami ze stěžejních děl či odborné literatury. K přehlednosti přispívá grafická úprava se systémem orientačních piktogramů.

Učebnice zachovává chronologickou linii s přesahy do jiných období. Je úzce propojena s elektronickou čítankou.

Monika Drechslerová, Daniel Jakubíček, Jaroslava Ježková, Eva Tomášková, Jaroslav Vala Elektronická čítanka zde ke stažení

Nezbytnou součástí učebnicové řady je čítanka v elektronické podobě. Umožňuje rychlý přístup k informacím a především výběr textů, díky němuž se lze dokonale přizpůsobit rozličným potřebám studentů.

Vyhledávání textů se řídí kritérii zvolenými přímo uživatelem (rychlé vyhledávání zadáním klíčového slova nebo rozšířené vyhledávání např. podle národní literatury, literárních druhů, žánrů, období, mezipředmětových vztahů apod.).

Volbou textů se čítanka soustřeďuje na problematiku akcentovanou učebnicí - česká i světová literatura 19. století (české národní obrození, romantismus, realismus, moderní umělecké směry). U většiny textů se nachází odkazy na komparativní ukázky z téhož období (L. N. Tolstoj - Anna Kareninová, G. Flaubert - Paní Bovaryová, H. Ibsen - Hedda Gablerová) i z dalších etap literárního vývoje (J. S. Machar - Zde by měly kvést růže, I. Olbracht - Žalář nejtemnější, J. Havlíček - Petrolejové lampy). Čítanka tak zahrnuje ukázky z děl napříč literárními obdobími, žánry i výrazovými formami. Pedagog může dát přednost koncepci chronologické (literatura 2. poloviny 19. století) i tematické (výrazné ženské postavy, mezilidské vztahy, nešťastná láska).

Čítanka obsahuje podrobné informace o autorech a dílech včetně ukázek z kritik či biografií (A. Thibaudet, H. Troyat, F. X. Šalda, E. Krásnohorská) či z korespondence (K. Světlá - J. Neruda, P. Verlaine - A. Rimbaud). Čítanku doplňují zajímavosti (tipy na „literární" výlety, zajímavé knihy či filmy, citáty), hudební nahrávky (Bizetova Carmen u ukázky ze stejnojmenné novely, báseň Opilý koráb v přednesu Radovana Lukavského, soundtrack k Brabcově Svatební košili, autentický přednes studentů) a filmové ukázky (Podskalského Noc na Karlštejně, Polanského Oliver Twist) či webové odkazy (kompletní texty knih v originále, zvukové nahrávky děl v originále, filmové recenze, odkazy na stránky autorů, muzeí, galerií, architektonických památek aj.). Práci s touto aplikací zpříjemňu


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.