Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Dana Veselská: Nechť mu Bůh dá vyrůst

Knihy

Dana Veselská: Nechť mu Bůh dá vyrůst

Hodnocení: 1x
  • 4

Nechť mu Bůh dá vyrůst – Narození dítěte v kultuře a zvycích českých a moravských Židů - Dana Veselská . Publikace je výsledkem téměř pětileté práce pracovníků Židovského muzea v Praze, kteří v letech 2004–2009 zmapovali a sepsali všechny dostupné obřízkové textilní donace pocházející z území Čech a Moravy (ať už se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89201
skladem

Jaké má kniha
Nechť mu Bůh dá vyrůst
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Dana Veselská: Nechť mu Bůh dá vyrůst koupíte i tady

Specifikace Dana Veselská: Nechť mu Bůh dá vyrůst

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 428 Kč

Publikace je výsledkem téměř pětileté práce pracovníků Židovského muzea v Praze, kteří v letech 2004–2009 zmapovali a sepsali všechny dostupné obřízkové textilní donace pocházející z území Čech a Mora ... a dál?

Produkt Dana Veselská: Nechť mu Bůh dá vyrůst

Dana Veselská: Nechť mu Bůh dá vyrůst - parametry

Název produktu: Dana Veselská: Nechť mu Bůh dá vyrůst
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 428 Kč
Maximální cena: 585 Kč
Ušetríte až: 157 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nechť mu Bůh dá vyrůst – Narození dítěte v kultuře a zvycích českých a moravských Židů - Dana Veselská . Publikace je výsledkem téměř pětileté práce pracovníků Židovského muzea v Praze, kteří v letech 2004–2009 zmapovali a sepsali všechny dostupné obřízkové textilní donace pocházející z území Čech a Moravy (ať už se nacházely v domácích či zahraničních sbírkách). Obsahuje odborné studie, jednu na téma obřadů souvisejících s narozením dítěte v kultuře a zvycích českých a moravských Židů a tři zabývající se detailně rozborem specifického předmětu – povijanu na Tóru zhotoveného z pleny, do níž byl chlapec zabalen při obřízce – mimořádného a dosud téměř neznámého pramene společenských a historických věd. Katalogová část publikace čítá téměř 1330 katalogových položek včetně překladů hebrejských donačních nápisů do češtiny. Vedle mimořádně bohaté barevné obrazové přílohy provedené na vevázaných rozklápěcích listech obsahuje publikace také rejstříky jmen a příjmení donátorů, ať už chlapců či jejich rodičů nebo prarodičů a rejstřík lokalit vyskytujících se v textech donací, to vše doplněno o všechny zjištěné varianty hebrejského zápisu. Publikace je vhodná nejen pro historiky, genealogy, archiváře či kulturní historiky a etnografy, ale také pro širokou veřejnost. Všechny zájemce o židovskou problematiku seznamuje s unikátní vyšívanou „matrikou“ židovských chlapců, která obsahuje záznamy z let 1668–1930. Nechť mu Bůh dá vyrůst – Narození dítěte v kultuře a zvycích českých a moravských Židů - Dana Veselská od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.