Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Dalibor Dobiáš: Rukopisy Královédvorský a Zelenohorský a česká věda

Knihy naučná literatura

Dalibor Dobiáš: Rukopisy Královédvorský a Zelenohorský a česká věda

Hodnocení: 1x
  • 4

Rukopisy královédvorský a zelenohorský a česká věda (1817-1885) - Dalibor Dobiáš, kolektiv autorů . Soubor studií s komentovanou antologií textů Rukopisy královédvorský a zelenohorský a česká věda (1817–1885) představuje a dokumentuje proměny vztahu české společnosti k Rukopisům královédvorskému a zelenohorskému v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Jaké má kniha
Rukopisy Královédvorský..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Dalibor Dobiáš: Rukopisy Královédvorský a Zelenohorský a česká věda koupíte i tady

Specifikace Dalibor Dobiáš: Rukopisy Královédvorský a Zelenohorský a česká věda

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 437 Kč

Soubor studií s komentovanou antologií textů Rukopisy královédvorský a zelenohorský a česká věda (1817–1885) představuje a dokumentuje proměny vztahu české společnosti k Rukopisům královédvorskému a zelenohorskému v letech 1817–1885. ... a dál?

Produkt Dalibor Dobiáš: Rukopisy Královédvorský a Zelenohorský a česká věda

Dalibor Dobiáš: Rukopisy Královédvorský a Zelenohorský a česká věda - parametry

Název produktu: Dalibor Dobiáš: Rukopisy Královédvorský a Zelenohorský a česká věda
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 437 Kč
Maximální cena: 752 Kč
Ušetríte až: 315 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rukopisy královédvorský a zelenohorský a česká věda (1817-1885) - Dalibor Dobiáš, kolektiv autorů . Soubor studií s komentovanou antologií textů Rukopisy královédvorský a zelenohorský a česká věda (1817–1885) představuje a dokumentuje proměny vztahu české společnosti k Rukopisům královédvorskému a zelenohorskému v letech 1817–1885. Na případě vědní a do diskursu vědy vstupující recepce studuje to, jak „starobylé“ Rukopisy fungovaly při formování novodobého českého národa v 19. století a jeho identitních modelů v dialogu s Evropou. V obou Rukopisech, situovaných v případě některých skladeb do doby českého pohanství, přitom nalézá okruhem falzátorů (re)konstruované, dobově vlivné doklady původní přirozené kultury Čechů, jejich společenských a uměleckých hodnot a vzdělanosti. Rozlišuje Rukopisy od sebe a sleduje jejich dynamickou recepci, její zvraty a osobnostní, institucionální a vědecky metodologické faktory v období „zužujících se civilizací-ghett 19. století“; situace, kdy Rukopisy byly užívány jako zástupný předmět kritiky české národního programu. Soubor je rámován rokem 1885, kdy stála česká společnost po takřka sedmi desetiletích veřejného uznání Rukopisů, jejich zapojení do širokého národního diskursu formou tzv. rukopisných „obran“ a ostrakizace jejich kritiků, v předvečer zásadní kritiky Rukopisů jako novodobých falz, s níž vystoupili roku 1886 T. G. Masaryk a jeho spolupracovníci. Vychází v edici Literární řada. Rukopisy královédvorský a zelenohorský a česká věda (1817-1885) - Dalibor Dobiáš, kolektiv autorů od nakladatelství Academia v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.