Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Dagmar Hartlová: Bankovnictví pro SŠ a veřejnost

Učebnice/Odborná literatura

Dagmar Hartlová: Bankovnictví pro SŠ a veřejnost

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Učebnice pro obchodní akademie a jiné střední školy s ekonomickým zaměřením podává základní charakteristiku banky a jejího hospodaření, charakteristiku platebního styku, vkladových služeb, úvěrových operací a ostatních bankovních služeb. Předmětem výkladu jsou také devizové ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Dagmar Hartlová: Bankovnictví pro SŠ a veřejnost koupíte i tady

Specifikace Dagmar Hartlová: Bankovnictví pro SŠ a veřejnost

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 132 Kč

Učebnice pro obchodní akademie a jiné střední školy s ekonomickým zaměřením podává přehled základních pojmů a jevů z oblasti peněžního styku. Učebnici vhodně doplňují Příklady z bankovnictví ... a dál?

Produkt Dagmar Hartlová: Bankovnictví pro SŠ a veřejnost

Dagmar Hartlová: Bankovnictví pro SŠ a veřejnost - parametry

Název produktu: Dagmar Hartlová: Bankovnictví pro SŠ a veřejnost
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 132 Kč
Maximální cena: 169 Kč
Ušetríte až: 37 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Učebnice pro obchodní akademie a jiné střední školy s ekonomickým zaměřením podává základní charakteristiku banky a jejího hospodaření, charakteristiku platebního styku, vkladových služeb, úvěrových operací a ostatních bankovních služeb.

Předmětem výkladu jsou také devizové operace, zahraniční platební nástroje, marketing, etiketa bankovního podnikání a kapitálové obchody bank.

Učebnici připravil autorský kolektiv zkušených pracovnic z ČNB.

Formát A5 / 200 str. / 1. vydání

Recenze učebnice:

Od 1.května roku 2004 se stala Česká republika řádným členem Evropské unie. Samotnému formálnímu aktu přijetí předcházela celá řada kroků, které spočívaly zejména v transformaci právního základu, jenž vytváří předpoklady pro řádné fungování ekonomiky.

Dobře fungující bankovnictví je jedním ze základních stavebních kamenů prosperující ekonomiky. V průběhu devadesátých let, díky obrovské poptávce ze strany veřejnosti, došlo k nevídaně prudkému rozvoji peněžních služeb, které s sebou přinesly také problémy. Řadě ambiciózních bank byla odebrána bankovní licence a skončili v likvidaci, jiné se potýkaly jen s dílčími problémy, zejména v oblasti úvěrů a jejich problematické návratnosti, což mělo za následek záporný hospodářský výsledek.

Privatizace českých bank na přelomu tisíciletí však přinesla obrat k lepšímu. Banky zefektivnily svou činnost, zastavily extenzivní rozvoj spočívající zejména ve zvyšování počtu zaměstnanců, přehodnotily priority a zaměřily se na potřeby klienta se současným snižováním nákladů. Aby tyto náročné úkoly byly schopny naplnit, musely aplikovat praxí ověřené postupy svých mateřských bank. Bez kvalifikovaných, vzdělaných a praxí ostřílených pracovníků by to však nebylo možné.

Učebnice, která se Vám dostává do rukou, je velmi zdařilým dílem, které má přispět k tomu, aby studenti a další čtenáři, kteří se zajímají o základní atributy bankovnictví, byli dobře připraveni aplikovat náročné požadavky při realizaci bankovních produktů. Kniha Vás seznámí s fungováním bankovní soustavy v České republice, zabývá se základními bankovními produkty a službami, jakými jsou tzv. pasivní a aktivní obchody či obchody ekonomicky neutrální. Pravdou ale zůstává, že sebelépe připravený studijní materiál nebude mít efekt, pokud čtenář nebude studovat předložený materiál se zájmem.

Bankovnictví je živá oblast ekonomické reality, ve které dochází stále ke změnám, zejména v návaznosti na aplikaci práva Evropské unie. Proto je nutné sledovat platné zákony a ostatní právní předpisy týkající se bankovnictví v České republice a předložený studijní text aktualizovat. Bankovnictví pro SŠ a veřejnost - Dagmar Hartlová. Učebnice pro obchodní akademie a jiné střední školy s ekonomickým zaměřením podává přehled základních pojmů a jevů z oblasti peněžního styku. Učebnici vhodně doplňují Příklady z bankovnictví Bankovnictví pro SŠ a veřejnost - Dagmar Hartlová od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.