Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Correlli Barnett: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války II.

Knihy osobnosti a fakta

Correlli Barnett: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války II.

Hodnocení: 1x
  • 4

Bojujte s nepřítelem zblízka ll. - Correlli Barnett . Druhý ze čtyř svazků čtivé historie britské námořní moci za druhé světové války líčí období, v němž Královské námořnictvo stálo samo proti námořním silám evropských mocností Osy a čelilo jednak náporu německých hladinových lodí zejména ve vodách Atlantiku, jednak ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Correlli Barnett: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války II. koupíte i tady

Specifikace Correlli Barnett: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války II.

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 269 Kč

Autor předkládá historii válečného námořnictva, jež začalo válku v očekávání další bitvy u Jutska mezi mohutnými válečnými loďstvy, pokračovalo prvním nasazením letadlové lodi v dějinách a končilo zorganizováním doposud největší a nejsložitější společné operace, vyloděním spojeneckých expedičních sil na normandských plážích 6. června 1944. Druhý svazek končí potopením bitevní lodi Prince of Wales a bitevního křižníku Repulse. (britské válečné námořnictvo za druhé světové války) ... a dál?

Produkt Correlli Barnett: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války II.

Correlli Barnett: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války II. - parametry

Název produktu: Correlli Barnett: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války II.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 269 Kč
Maximální cena: 332 Kč
Ušetríte až: 63 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Bojujte s nepřítelem zblízka ll. - Correlli Barnett . Druhý ze čtyř svazků čtivé historie britské námořní moci za druhé světové války líčí období, v němž Královské námořnictvo stálo samo proti námořním silám evropských mocností Osy a čelilo jednak náporu německých hladinových lodí zejména ve vodách Atlantiku, jednak snahám italského námořnictva, později mohutně podporovaného německým letectvem, o ovládnutí Středozemního moře. Autor popisuje hon na německou bitevní loď Bismarck, detailně rozebírá boje ve Středomoří a podrobuje drtivé kritice britskou strategii v letech 1940 až 1941, především pak Churchillovy snahy o ofenzivní akce bez ohledu na stávající poměr sil na příslušných bojištích. V závěru pak líčí zhmotnění noční můry britských náčelníků štábů – trojí hrozby britskému impériu – vstupem Japonska do války a zbytečnou ztrátu britských bitevních lodí Prince of Wales a Repulse při strategicky pochybené koncepci „pevnosti“ Singapur. Bojujte s nepřítelem zblízka ll. - Correlli Barnett od nakladatelství Paseka v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války II. - Bojujte s nepřítelem zblízka - Correlli Barnett. Autor předkládá historii válečného námořnictva, jež začalo válku v

očekávání další bitvy u Jutska mezi mohutnými válečnými loďstvy,

pokračovalo prvním nasazením letadlové lodi v dějinách a končilo

zorganizováním doposud největší a nejsložitější společné operace,

vyloděním spojeneckých expedičních sil na normandských plážích 6.

června 1944. Druhý svazek končí potopením bitevní lodi Prince of

Wales a bitevního křižníku Repulse. Publikace: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války II. - Bojujte s nepřítelem zblízka - Correlli Barnett.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.