Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Colleen McCullough: Antonius a Kleopatra

Próza - beletrie

Colleen McCullough: Antonius a Kleopatra cena od 0 Kč

Colleen McCullough: Antonius a Kleopatra

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Antonius a Kleopatra - Colleen McCulloughová. Sedmý díl Římské ságy líčí události období let od roku 40 př. n. l. do roku 27 př. n. l., tedy velký zápas o moc mezi Antoniem a Octavianem, později zvaným Augustus. Božský Caesar si zvolil poslední vůlí za svého nástupce velmi mladého Octaviana. Řím upadl do ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Colleen McCullough: Antonius a Kleopatra - parametry

Název produktu: Colleen McCullough: Antonius a Kleopatra
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Antonius a Kleopatra - Colleen McCulloughová. Sedmý díl Římské ságy líčí události období let od roku 40 př. n. l. do roku 27 př. n. l., tedy velký zápas o moc mezi Antoniem a Octavianem, později zvaným Augustus. Božský Caesar si zvolil poslední vůlí za svého nástupce velmi mladého Octaviana. Řím upadl do rozpaků, neboť byl přesvědčen, že pouze Antonius může být vůdcem. Politická i vojenská střetnutí těchto rivalů vrcholí v bitvě u Aktia a v Alexandrii, kde Antonius umírá vedle egypského faraona Kleopatry, již bezmezně miloval.Ukázka z textuOdkudsi vykouzlil úsměv, přitáhl si ji k sobě a vdechoval jemný dech její pokožky, lehkou květinovou voňavku, kterou si dávala destilovat z jerišského balzámu. „Ano, lásko moje, vydám se do své poslední bitvy.“ Ztuhla a odtáhla se od něho, aby se mu mohla podívat do očí. „Poslední bitvy?“ „Ano, poslední bitvy. Nazítří, za úsvitu.“ Zhluboka se nadechl, zvážněl. „Nevrátím se z ní, Kleopatro. Bez ohledu na to, jak dopadne, já se nevrátím. Můžeme v ní i vyhrát, ale je to jen jedna bitva. Válku vyhrál Octavianus. Hodlám zemřít na bitevním poli, tak statečně, jak to jen dokážu. Římský prvek tak odsud zmizí a ty budeš moci s Octavianem vyjednávat, aniž budeš muset brát ohledy na mě. Jemu vadím já, ne ty – ty jsi zahraniční nepřítel, se kterým může nakládat otevřeně jako Říman. Může od tebe žádat, abys šla v jeho triumfálním průvodu, ale nepopraví tebe ani děti, které se mnou máš. Pochybuji, že by ti dovolil vládnout v Egyptě, což znamená, že až bude po triumfu, nechá tě žít i s dětmi v nějakém italském pevnostním sídle, jako jsou Norba anebo Praeneste. V naprostém pohodlí. A tam budeš moci vyčkat Kaisariónova návratu.“ Barva se jí vytratila z tváře, soustředily se jen do oněch velkých zlatavých očích. „Antonie, ne!“ zašeptala. „Antonie, ano. Tak si to přeju, Kleopatro. Můžeš pak požádat o mé tělo, a on ti ho vydá. Není mstivý – vše, co on dělá, je účelné, zdůvodněné, pečlivě uvážené. Neodpírej mi příležitost k čestné smrti, lásko moje, prosím tě!“ Slzy byly horké, pálily ji do tváří, jak stékaly ke koutkům úst. „Nechci ti odpírat čestnou smrt, můj nejmilovanější. Jen jednu poslední noc v tvém živoucím objetí chci, o to jediné žádám, a víc už o nic.“ Políbil ji a odjel k Hippodromu, aby tam vydal bitevní rozkazy. Publikace: Antonius a Kleopatra - Colleen McCulloughová. IKAR - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná bez přebalu matná - 668 str. - ISBN: 978-80-249-1260-8 - Kniha Collen McCulloughováIKAR 2009Kniha, čeština, 668 stran


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.