Srovnáváme

Zásadní srovnání rozdílů v životě muže a ženy

Je lepší být mužem, nebo ženou? V kůži druhého bychom možná nevydrželi ani den!

Péče o sebe

Seznam každodenních potřebných věcí pro může je vlastně velmi jednoduchý. Stačí mu zubní kartáček, pasta, deodorant a mýdlo, kterým se samozřejmě umyje celé tělo včetně vlasů.

Za to nezbytných věcí v životě ženy je o trochu, trošičku více. Vezmeme-li jen to nejnutnější, jsou to: zubní kartáček, pasta, zubní niť, ústní voda, odličovací olej, peeling na pleť, tonik, noční krém na obličej, denní krém na obličej, olejíček na konečky vlasů, šampón, kondicionér, bezoplachová péče před fénováním, krém na celulitidu, krém na pupínky, krém na nohy, škrabku na paty, tělové mléko, make-up, pudr, řasenku, rtěnku, tvářenku, balzám na rty, deodorant, termální vodu, parfém, lak na nehty, pilník, pinzetu, holítka, gel na holení, …. a dalších zhruba 89 naprosto nezbytných věcí.

Čtení v mapách

Obecně se tvrdí, že ženy neumí číst v mapách a neorientují se v prostoru. Ale není to tak úplně pravda. Záleží totiž, kde se žena ocitne. Třeba v lese, bude bloudit, pak se zoufale posadí, začne brečet, a pokud se jí nedostane pomoci, tím ovšem nemyslíme mapu, asi se z lesa už nikdy nedostane. Za to v obchoďáku je jako doma, a to i v tom, ve kterém ještě nikdy nebyla. Vezmete-li tam ovšem muže a nedáte mu žádnou mapu nebo navigaci, bude chvíli bloudit, pak se zoufale posadí, hrdost mu sice nedovolí brečet, ale uvnitř řve o pomoc jako malá holka, a pokud ho noční ochranka nevyprovodí, zřejmě už se ven nedostane.

Sociální začlenění

Muži se především potkávání, aby mohli diskutovat, rozebírat důležitá témata a u toho samozřejmě popít, lehce navátí se pohádají, popřípadě poperou a druhý den na všechno zapomenou.

Ženy to mají jinak. Často strategicky střídají prostředí, kde se potkávají. Většinou jsou dost slyšet, a scházejí se za jediným účelem, probrat důležité věci typu „ta kráva dneska…“ „Jirka mě sice sere, ale…“  a další životní neduhy… Pak přejdou na vzájemné ukazování fotek mimin, psisek, nebo nových bot… Po pár skleničkách mohou být agresivní či lítostivé, v nejhorším případě oboje, a pokud se pohádají, už se nikdy nepotkají znovu.

Řešení problémů

Tohle je bod, který se liší naprosto nejvíce, protože, co je problém pro ženu, není problém pro muže a naopak.
Tak třeba auto, žena neřeší, že je potřeba dolít olej, nebo škrábanec přes půlku auta. Za to se dokáží hystericky rozčílit, pokud muž nezvedne prkénko, nechá ponožky na podlaze, neumyje nádobí, dovolí dětem večeřet bonbóny, nepochválí jí nový o centimetr sestřižený účes, nebo jí má špatně pojmenovanou v mobilu, rozumějte místo „Láska mého života“  jen „Lenička“ .

Telefonování

Zatímco muži všeobecně neradi dlouze telefonují a všechno řeší hned k věci, telefonáty žen jsou většinou několikahodinové. Protože když začnou řešit jednu věc, vzpomenou si na jinou a tím ještě na další a do toho řeší počasí a co která jedla a asi po hodinové debatě se rozloučí, zavěsí a pak si vzpomenou, proč vlastně volali, znovu telefonují a celý kolotoč se opakuje.

 

Přidat komentář