Brčka na talíři: Vyberte si svoji ekologickou variantu

Povím vám tajemství: Pít se dá i bez brčka. Ale s ním je pití hygieničtější – obzvlášť třeba v restauraci, kde sice skleničky myjí, ale už jen pro ten pocit raději pijeme skrze úzkou trubičku. Jsou také praktičtější v moment, kdy chce víc lidí ochutnávat ze stejné sklenice. Využijí je starší lidé, děti i nemocní, kterým dělá problém pít ze sklenice nebo láhve běžným způsobem. V neposlední řadě je použití brčka namístě, pokud pijeme z neomyté plechovky. Nakažení strašidelnými nemocemi přenášenými hlodavci je sice v České republice, kde prochází výrobní a skladovací proces poměrně přísnou kontrolou, spíše utopií, ale než se vám plechovka dostane do ruky, omaká ji spousta rukou. A mohou na ní tak ulpět roztodivné patogeny. 

Nejrozšířenější variantou jsou brčka plastová. Mají řadu výhod, jsou ohebná, dlouho vydrží. Doma je můžete i recyklovat – umýt a používat znovu. V restauracích a barech se s nimi ale rozhodně nemyjí. Nebylo by to ani hygienické. Jejich spotřeba je alarmující. Často navíc končí v oceánech, kterými z nich vysáváme život. Končívají v želvích nozdrách i žaludcích velryb a mořských ptáků. Rozkládají se až 200 let. A rozpadají se na mikroplasty, které pak jíme a solíme si jimi jídlo. Existují ale i k životnímu prostředí šetrnější varianty.

SKLENĚNÁ BRČKA

Efektní alternativou jsou brčka skleněná. Vypadají prostě nádherně. Vyrábí se často i s designovým potiskem. Nevýhodou je, že do nich nemůžete z dlouhé chvíle kousat. Jejich cena také není zanedbatelná. Používat je ale můžete opakovaně. Jsou odolné proti teplotnímu šoku, zvládnou mikrovlnku i mrazák. Nejsou příliš teplotně vodivá, proto z nich můžete pít i horký nápoj, aniž byste se o něj popálili. Borosilikátové sklo je odolné i proti rozbití, pořezání vám nehrozí. Nepodléhají ani chemickým reakcím a nereagují s jinými prvky. Ani samy o sobě nemají specifickou chuť. Jednou z největších výhod je jejich průhlednost a z toho plynoucí jistota, že je brčko čisté. Ideální jsou na domácí použití. Byť je sklo, ze kterého jsou vyráběna tvrzené, akčnější zacházení, například při cestování, jim může být osudné. 

KOVOVÁ (NEREZOVÁ) BRČKA

Další oku libou možností je brčko kovové, respektive nerezové, ať už rovné nebo speciálně tvarované. Používat ho můžete donekonečna (respektive dokud ho neztratíte). Ideální je na cestování, protože je prakticky nezničitelné a prožije a přežije s vámi všechna  vaše dobrodružství. Do pití se z něj neuvolňují žádné škodlivé látky.Nevýhodou je specifická chuť kovu, kterou sice nápoj nepřijme, ale nevyhnete se jí. A taky teplota. Ať už nepříjemně vysoká nebo nízká. Kov sice nepojímá chuť, ale teplotu nápoje kopíruje spolehlivě. Další nevýhodou je, že není průhledné, nevidíte tedy, jestli není zevnitř znečištěné. 

BRČKA Z KUKUŘIČNÉHO PLASTU (PLA)

Brčka z ekologičtějšího plastu, který se nevyrábí z ropy, mohou být také alternativou. Přesto i jejich likvidace je náročnějším procesem. Často se navíc připletou mezi brčka plastová, protože vypadají podobně. A další nevýhodou je vyšší cena, proto se masově nejspíš neujmou. V domácnosti – opakovaně používaná – jsou ale poměrně sympatickou variantou. 

PAPÍROVÁ BRČKA

Papírová brčka se sice snadno recyklují, ale většinou se začínají rozkládat už, když je zrovna používáte. Rozžužlané brčko se stává spíše přítěží než pomocníkem. Vyrábí se v různých barevných designech a děti je mají rády. Musí ale svůj drink vypít rekordně rychle. Nedávno proběhl médii kiks společnosti McDonalds, která nahradila z ekologických pohnutek ve všech britských a irských pobočkách plastová brčka papírovými. Jak se ale zjistilo, jejich rozměr je nevyhovující a nemohou být recyklována – na rozdíl od plastových, která ale při třídění často propadávají sítem a končí nakonec ve směsném odpadu. Od dubna 2019 testuje McDonalds papírová brčka i v České republice. Zároveň se ale snaží vyvinout řešení, které brčka v jakékoli podobě odbourá úplně. 

BAMBUSOVÁ BRČKA

Bambusová brčka se jeví jako vynikající ekologická varianta. Rychle rostoucí bambus jejich zvýšená spotřeba neohrozí. Nemusíme se ani bát, že bychom kradli potravu pandám, protože jim druh, ze kterého se brčka vyrábí, nechutná. Bambus je navíc biologicky rozložitelný. Přesto ale i tato alternativa vykazuje jisté nedostatky. Bambusové brčko má jednak omezenou životnost, špatně se čistí, množí se v něm bakterie a pokud nevyschne pořádně, brzy začne plesnivět. Bambus se navíc nedá pěstovat všude – uhlíková stopa, která vzniká jeho dopravou jas ekologického zázraku zatemňuje. 

Brčka jsou velký fenomén a jejich ekologické varianty hýbou světem. Snaží se výrobci i prodejci. Občas se vynoří dokonce ještě i další nápady. Nedávno například mladý vietnamský podnikatel Tran Minh Tien začal vyrábět brčka z traviny, která roste na velkých polochách kolem delty řeky Mekong v jihozápadním Vietnamu. Lpironia Articulata z čeledi Šáchorovitých, které místní říkají bang, je další z vynikajících ekologických alternativ. Stejně jako u brček z bambusu ale po cestě do Evropy životní prostředí zatíží. 

Faktem ovšem zůstává, že se do roku 2021 všechny státy Evropské unie zavázaly ukončit prodej jednorázových plastových výrobků, včetně brček. Vyberte si svoji alternativu už dnes. 

 

Brčka na talíři: Vyberte si svoji ekologickou variantu
5 (100%) 1 hodnocení

Komentáře