Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Cioma Schönhaus: Padělatel - Neuvěřitelný příběh židovského grafika ve válečném Berlíně

Próza - beletrie

Cioma Schönhaus: Padělatel - Neuvěřitelný příběh židovského grafika ve válečném Berlíně

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Padělatel - Neuvěřitelný příběh židovského grafika ve válečném Berlíně - Cioma Schönhaus. Cioma Schönhaus se narodil v roce 1922 v Berlíně jako syn ruských emigrantů židovského původu. Za nacistické diktatury na poslední chvíli jen o vlas unikl transportu do vyhlazovacích koncentračních táborů, v nichž ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Padělatel - Neuvěřiteln..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Cioma Schönhaus: Padělatel - Neuvěřitelný příběh židovského grafika ve válečném Berlíně koupíte i tady

Specifikace Cioma Schönhaus: Padělatel - Neuvěřitelný příběh židovského grafika ve válečném Berlíně

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 188 Kč

Cioma Schönhaus se narodil v roce 1922 v Berlíně jako syn ruských emigrantů židovského původu. Za nacistické diktatury na poslední chvíli jen o vlas unikl transportu do vyhlazovacích koncentračních tá ... a dál?

Produkt Cioma Schönhaus: Padělatel - Neuvěřitelný příběh židovského grafika ve válečném Berlíně

Cioma Schönhaus: Padělatel - Neuvěřitelný příběh židovského grafika ve válečném Berlíně - parametry

Název produktu: Cioma Schönhaus: Padělatel - Neuvěřitelný příběh židovského grafika ve válečném Berlíně
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 188 Kč
Maximální cena: 295 Kč
Ušetríte až: 107 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Padělatel - Neuvěřitelný příběh židovského grafika ve válečném Berlíně - Cioma Schönhaus. Cioma Schönhaus se narodil v roce 1922 v Berlíně jako syn ruských emigrantů židovského původu. Za nacistické diktatury na poslední chvíli jen o vlas unikl transportu do vyhlazovacích koncentračních táborů, v nichž zahynuli jeho rodiče i větší část jeho širší rodiny, a v letech 1942–1943 se změněnými identitami ilegálně pobýval v nacisty ovládaném Berlíně. Vlastnoručně falzifikovanými dokumenty nejen chránil sebe sama, ale především také dopomohl k útěku do zahraničí stovkám dalších pronásledovaných lidí, kteří by bez jeho pomoci s největší pravděpodobností byli odsouzeni k smrti. Posléze na něho byl po udání gestapu vydán zatykač, nicméně 3. října 1943 se mu podařilo s pomocí padělaných dokumentů utéct na kole do Švýcarska, kde se dočkal konce války, vystudoval grafiku, germanistiku a psychologii a nakonec založil vlastní grafický ateliér. Ve své vzpomínkové knize, přeložené již do několika jazyků, tento „zachráněný zachránce“ (jak ho ve svém článku nazval prestižní německý týdeník Die Zeit) vypráví poutavé, často až neuvěřitelně znějící příběhy z pohnuté doby svého života v národněsocialistickém Berlíně. Publikace: Padělatel - Neuvěřitelný příběh židovského grafika ve válečném Berlíně - Cioma Schönhaus. Cioma SchönhausNeuvěřitelný příběh židovského grafika ve válečném BerlíněAcademiaKniha, čeština, 252 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.