Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Christopher Dunn: Ztracené technologie stavitelů pyramid

Knihy naučná literatura

Christopher Dunn: Ztracené technologie stavitelů pyramid

Hodnocení: 1x
  • 4

„Tato kniha je mimořádně závažný a originální počin. Christopher Dunn nade vši pochybnost dokazuje, že Egypťané starověku byli technicky mnohem vyspělejší, než je většina dnešních egyptologů, archeologů a historiků ochotna připustit.“ Dr. Robert M. Schoch, autor knihy Cesty stavitelů pyramid Po celém Egyptě ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Ztracené technologie st..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Christopher Dunn: Ztracené technologie stavitelů pyramid koupíte i tady

Specifikace Christopher Dunn: Ztracené technologie stavitelů pyramid

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 225 Kč

„Tato kniha je mimořádně závažný a originální počin. Christopher Dunn nade vši pochybnost dokazuje, že Egypťané starověku byli technicky mnohem vyspělejší, než je většina dnešních egyptologů, archeologů a historiků ochotna připustit.“ Dr. Robert M. Schoch, autor knihy Cesty stavitelů pyramid Po celém Egyptě se i po několika tisíciletích nachází nepřeberné množství dokladů o řemeslném a stavitelském umění, které bychom dnes – v době moderních technologií – byli schopni reprodukovat jen s velkými » ... a dál?

Produkt Christopher Dunn: Ztracené technologie stavitelů pyramid

Christopher Dunn: Ztracené technologie stavitelů pyramid - parametry

Název produktu: Christopher Dunn: Ztracené technologie stavitelů pyramid
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 225 Kč
Maximální cena: 338 Kč
Ušetríte až: 113 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

„Tato kniha je mimořádně závažný a originální počin. Christopher Dunn nade vši pochybnost dokazuje, že Egypťané starověku byli technicky mnohem vyspělejší, než je většina dnešních egyptologů, archeologů a historiků ochotna připustit.“ Dr. Robert M. Schoch, autor knihy Cesty stavitelů pyramid Po celém Egyptě se i po několika tisíciletích nachází nepřeberné množství dokladů o řemeslném a stavitelském umění, které bychom dnes – v době moderních technologií – byli schopni reprodukovat jen s velkými obtížemi. Christopher Dunn skládá dohromady výsledky své třicetileté práce a přináší až nezvykle podrobnou technickou analýzu známých i méně známých staroegyptských stavebních památek. Díky jeho znalostem nejmodernějších výrobních technologií se otvírají doposud netušené pohledy na technickou stránku těchto pradávných monumentů. Pomocí digitální fotografie, konstrukčních počítačových programů a přesných měřicích přístrojů autor odhaluje neuvěřitelnou výrobní přesnost těchto památek a poodkrývá roušku tajemství, jež dodnes halí metody jejich zhotovení. Ať se jedná o obří sochy faraóna Ramsese, jejichž obličeje se vyznačují zrcadlově dokonalou přesností, či žulové sarkofágy v podzemích tunelech Serapea, které se pyšní povrchem tak rovným, že bychom jej nedokázali vyrobit žádnou tradiční obráběcí technikou, máme před sebou artefakty, jejichž výrobní parametry směle konkurují našim nejodvážnějším inženýrským počinům. A přece v nich můžeme najít stopy jistých nepřesností či nedůsledností, které jsou možná jediným klíčem ke zodpovězení jejich vzniku… Dunnův podrobný rozbor, který autor doložil téměř třemi stovkami fotografií, jasně dokazuje, že ačkoli archeologické záznamy zarytě mlčí o důmyslných výrobních nástrojích, technikách či dokonce „superstrojích“, o jejich použití ve starém Egyptě může být sotva pochyb. CHRISTOPHER DUNN má padesátileté zkušenosti z leteckého a kosmického průmyslu se zaměřením na výrobní přesnost a laserové aplikace. Otázkámi stavebních a výrobních technik starověkého Egypta se zabývá již přes třicet let. Věnuje se psaní odborných i populárně naučných článků a je autorem úspěšné knihy Elektrárna v Gíze. Publikace: Ztracené technologie stavitelů pyramid - Důkazy technické vyspělosti starověkých egypťanů - Christopher Dunn. Publikace: Ztracené technologie stavitelů pyramid - Důkazy technické vyspělosti starověkých egypťanů - Christopher Dunn. Kniha: Ztracené technologie stavitelů pyramid, Dunn, Christopher, Mgr. Milena Valušková, Knihy - Populárně naučná pro dospělé - Astrologie, esoterika, záhady - Záhady, nevysvětlitelné


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.