Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Chenaux Philippe: Katolická církev a komunismus v Evropě (1917–1989) – Od Lenina k Janu Pavlu II.

Knihy naučná literatura

Chenaux Philippe: Katolická církev a komunismus v Evropě (1917–1989) – Od Lenina k Janu Pavlu II.

Hodnocení: 1x
  • 4

Katolická církev a komunismus v Evropě (1917–1989) – Od Lenina k Janu Pavlu II. - Philippe Chenaux. Ojedinělá publikace Katolická církev a komunismus v Evropě (1917–1989), která je výsledkem mnohaletého historického bádání a opírá se o většinou nepublikované dokumenty, líčí spletitou historii vztahů, často bouřlivých ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Chenaux Philippe: Katolická církev a komunismus v Evropě (1917–1989) – Od Lenina k Janu Pavlu II. koupíte i tady

Specifikace Chenaux Philippe: Katolická církev a komunismus v Evropě (1917–1989) – Od Lenina k Janu Pavlu II.

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 65 Kč

Ojedinělá publikace Katolická církev a komunismus v Evropě (1917-1989), která je výsledkem mnohaletého historického bádání a opírá se o většinou nepublikované dokumenty, líčí spletitou historii vztahů, často bouřlivých a konfliktních, mezi katolickou církví a evropským komunismem, resp. státy tzv. východního bloku, od Říjnové revoluce a zrodu prvního ateistického státu na světě až po pád Berlínské zdi, který symbolizuje zhroucení komunistického systému. Profesor Philippe Chenaux vychází z velice neotřelé, ba » ... a dál?

Produkt Chenaux Philippe: Katolická církev a komunismus v Evropě (1917–1989) – Od Lenina k Janu Pavlu II.

Chenaux Philippe: Katolická církev a komunismus v Evropě (1917–1989) – Od Lenina k Janu Pavlu II. - parametry

Název produktu: Chenaux Philippe: Katolická církev a komunismus v Evropě (1917–1989) – Od Lenina k Janu Pavlu II.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 65 Kč
Maximální cena: 99 Kč
Ušetríte až: 34 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Katolická církev a komunismus v Evropě (1917–1989) – Od Lenina k Janu Pavlu II. - Philippe Chenaux. Ojedinělá publikace Katolická církev a komunismus v Evropě (1917–1989), která je výsledkem mnohaletého historického bádání a opírá se o většinou nepublikované dokumenty, líčí spletitou historii vztahů, často bouřlivých a konfliktních, mezi katolickou církví a evropským komunismem, resp. státy tzv. východního bloku, od Říjnové revoluce a zrodu prvního ateistického státu na světě až po pád Berlínské zdi, který symbolizuje zhroucení komunistického systému. Profesor Philippe Chenaux vychází z velice neotřelé, ba přímo provokativní teze: komunismus pro něj představuje poslední křesťanskou herezi. Ukazuje paralely i rozpory mezi obojím učením. Přestože autor věnuje velkou pozornost diplomatickému aspektu vztahů mezi Vatikánem a Sovětským svazem, neopomíjí ani jiná, méně známá hlediska: politický aspekt spolupráce mezi katolíky a komunisty v jednotlivých zemích, intelektuální aspekt vztahů mezi křesťanským a marxistickým myšlením, jakož i ekumenický rozměr vztahů mezi katolictvím a ruským pravoslavím. Chronologické dělení knihy odpovídá třem velkým obdobím politických a náboženských dějin Evropy ve 20. století: prvním je „evropská občanská válka“ (1917–1945), kdy je církev konfrontována s neřešitelným dilematem volby mezi komunistickou Charybdou a nacistickou Skyllou, následuje éra studené války (1945–1958), kdy je církev Pia XII. v boji se sovětským totalitarismem proti své vůli ztotožněna se Západem, a třetí je období tání a uvolnění (1958–1989), kdy koncilární církev volí cestu dialogu s Východem, aby nakonec přispěla ke zhroucení celého systému. Philippe Chenaux je profesorem dějin moderní a současné církve na Lateránské univerzitě v Římě. Jeho vědecká práce a knižní tvorba se zaměřuje na dějiny církve a církevního myšlení ve 20. století a v současnosti. Katolická církev a komunismus v Evropě (1917–1989) – Od Lenina k Janu Pavlu II. - Philippe Chenaux od nakladatelství RYBKA Publishers - Michal Rybka v kategorii | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.