Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Charles Alexander Eastman: Duše Indiána a jiné spisy

Knihy naučná literatura

Charles Alexander Eastman: Duše Indiána a jiné spisy

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Ohiyesa, dakotský indián známý také jako Charles Alexander Eastman, je popisován jako nejpronikavější a nejcitlivější z domorodých amerických myslitelů. Byl nazýván indiánským Thoreauem. Narodil se v roce 1858 v jižní Minnesotě, navštěvoval postgraduální studia a radil americkým prezidentům. Vždy směřoval své úsilí k ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Duše Indiána a jiné spisy
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Charles Alexander Eastman: Duše Indiána a jiné spisy koupíte i tady

Specifikace Charles Alexander Eastman: Duše Indiána a jiné spisy

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 169 Kč

Krátký, ale naléhavý spisek, přibližující původní, evropskou kulturou dosud nedotčenou filosofii a způsob myšlení Indiánů a podíl křesťanství na rozvrácení jejich tradičního způsobu života. Autore ... a dál?

Produkt Charles Alexander Eastman: Duše Indiána a jiné spisy

Charles Alexander Eastman: Duše Indiána a jiné spisy - parametry

Název produktu: Charles Alexander Eastman: Duše Indiána a jiné spisy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 169 Kč
Maximální cena: 214 Kč
Ušetríte až: 45 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Ohiyesa, dakotský indián známý také jako Charles Alexander Eastman, je popisován jako nejpronikavější a nejcitlivější z domorodých amerických myslitelů. Byl nazýván indiánským Thoreauem. Narodil se v roce 1858 v jižní Minnesotě, navštěvoval postgraduální studia a radil americkým prezidentům. Vždy směřoval své úsilí k většímu porozumění mezi indiány a bělochy. Ke konci života se vrátil do rodných lesů Středozápadu a věnoval se tradičnímu životu, často najednou odešel na několik měsíců žít sám do lesů. V tomto druhém vydání autor a vydavatel Kent Nerburn čerpá z několika Ohiyesových knih, včetně jeho klasického díla Duše indiána, a splétá dohromady jednotlivé výňatky tak, aby nechal zaznít duchovní vizi, kterou jsou všechny Ohiyesovy spisy a promluvy prodchnuty. Kniha obsahuje Ohiyesův náhled na cesty ducha, cesty lidí, příchod bílých způsobů a jeho nářek za ztracenou vizí. Nestojí snad za to, ochránit před zapomenutím něco z našeho indiánského ducha demokracie, kde Země, naše Matka byla zdarma pro všechny a nikdo se nesnažil ožebračit nebo zotročit svého bližního? ptá se Ohiyesa. Skutečně, naše přispění národu a světu nelze měřit v materiální oblasti. Naše největší přispění je duchovní a filosofické. Hladovíme po slovech a pohledu domorodých Američanů, píše Nerburn, a nikdo nemluvil s větším rozhledem a srozumitelností než Ohiyesa. (a další zápisky Ohiyesy (Charlese Alexandra Eastmana)) Krátký, ale naléhavý spisek, přibližující původní, evropskou kulturou dosud nedotčenou filosofii a způsob myšlení Indiánů a podíl křesťanství na rozvrácení jejich tradičního způsobu života. Autorem je příslušník kmene Santí, patřící k národu Dakotů, který vystudoval americké školy, aby pochopil jednání bílých, ale v srdci i v duši zůstal hrdým Indiánem. Kniha, která s přímočarostí Indiánům vlastní přibližuje podstatu indiánské filosofie a přístupu ke světu a zároveň se snaží nalézt styčné body mezi duchovními světy Indiána a bělocha. Podtitul: a další zápisky OhiyesaRok vydání: 2010Vazba: Pevná bez přebalu matnáISBN: 978-80-7336-594-3Počet stran: 88Rozměry: 200,0 x 138,0 x 13,0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.